Kaymakam Burak Akeller’i hedef göstermişti… Ali Yalçın’ın FETÖ mesajları gündem oldu

Diyarbakır Kulp ilçesi Kuba Camii’nde görevli imam M.K.’nın, hutbe okurken şehitlerle ilgili bölümü atladığı gerekçesiyle Kaymakam Burak Akeller tarafından mikrofonla darbedildiği iddiası Türkiye'nin gündeminde. Akeller Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın tarafından hedef gösterilmişti. Yalçın'ın 'FETÖ' mesajları sosyal medyada gündem oldu.

featured

Diyarbakır Kulp ilçesi Kuba Camii’nde görevli imam M.K.’nın, hutbe okurken şehitlerle ilgili bölümü atladığı gerekçesiyle Kaymakam Burak Akeller tarafından mikrofonla darbedildiği iddiası tartışılıyor.

Akeller iddiaları reddederken, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın tarafından hedef gösterildi.

X hesabından paylaşım yapan Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ”Bu nasıl bir çiğliktir. Bu nasıl bir hamlıktır. Böyle mülki amir mi olur Allah aşkına! Kaymakamın, masumlaştırmak için yaptığı hiç bir gayretin bu çirkinliği örtmeyeceğini, hasıraltı edilmeyeceğini düşünüyor, İçişleri Bakanlığının gereğini yapacağına inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Ali Yalçın’ın Kulp Kaymakamı Burak Akeller’le ilgili paylaşımı sosyal medyadan tepki alırken Yalçın’ın FETÖ lideri Fethullah Gülen’i öven sözleri gündem oldu.

NE OLMUŞTU?

Bazı sosyal medya hesapları ve sendikaların, Kulp ilçesi Kuba Camii’nde görevli imam M.K.’nın, hutbe okurken bazı bölümleri atladığı gerekçesiyle Kaymakam Burak Akeller tarafından mikrofonla darbedildiği iddiası üzerine, Diyarbakır Valiliği tarafından olaya ilişkin soruşturma başlatıldı. Valilik tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Bazı basın yayın organlarında Kulp Kaymakamı ve ilçede görev yapan bir cami imamı arasında yaşandığı iddia edilen olaya ilişkin adli ve idari tahkikat başlatılmıştır” denildi.

KAYMAKAM AKELLER: KİMSEYİ DARBETMEDİM

Kaymakam Akeller, İmam M.K.’yı darp etmediğini, kendisini uyardığını belirterek, “Bugün Kuba Camii’ne cuma namazı için gittik. Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından her hafta okunması gereken hutbede, bu hafta şehitlerimiz ile ilgili olarak rahmet duası vardı. Cami imamı bu kısmı okumadı, ben de hutbeden sonra dışarıda kendisine yüksek sesle tepki gösterdim. İmam ‘Bana baskı yapılıyor, o yüzden okumadım’ deyince, ben de bu cevaba kızıp ‘Sen devletin imamısın, kim baskı yapabilir?’ dedim. Sonra kendisi gidip darp raporu almış ama raporda iddia edildiği gibi bir darp değil de bacağının ağrıdığı yazıyor. Ben olayı İl Valimize de aktardım. İddia edildiği gibi ben devleti temsil eden biri olarak kimseyi darbetmedim” dedi.

İMAMIN ATLADIĞI HUTBEDEKİ ŞEHİTLERLE İLGİLİ BÖLÜM ŞÖYLE:

“Şehitlerimizin uğruna canlarını feda ettikleri ulvî değerleri yaşamak ve yaşatmaktır.Geçen hafta hain bir terör saldırısı nedeniyle vatan evlatlarımız şehadet makamına ulaştı. İnanıyoruz ki, Rabbimizin rahmeti
şehitlerimizin üzerinedir. Onlar, kendilerine müjdelenen cennet nimetleriyle sevinmektedirler. Şehitlerimizi ve gazilerimizi yetiştiren anne babalar başımızın tacıdır. Onların eş ve çocukları en değerli emanetimizdir.

Biliyoruz ki, Allah’ın yardımı müminlerle beraberdir ve zafer inananlarındır. Vatanımıza göz diken, milletimize ve ümmet-i Muhammed’e düşmanlık besleyen, Filistin’de bebek, kadın, yaşlı demeden masumları katleden işgalci zalimlere gelince, onlar, mutlaka kaybedeceklerdir.”

YERLİKAYA: SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kulp ilçesi Kuba Camii’nde görevli imam M.K.’nın, hutbe okurken bazı bölümleri atladığı gerekçesiyle Kaymakam Burak Akeller tarafından mikrofonla darbedildiği iddiası üzerine açıklama yaptı.Yerlikaya, olaya ilişkin inceleme başlatıldığını açıkladı.

DİYANET MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRDİ

Olaya ilişkin Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan da açıklama yapıldı. Sosyal medyadan yapılan açıklamada, “Bazı medya organlarında Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde dün bir camimizde cuma namazı sırasında yaşandığı iddia edilen olayla ilgili Başkanlığımız tarafından inceleme başlatılarak müfettiş görevlendirilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadeleri kullanıldı.

Kaymakam Burak Akeller’i hedef göstermişti… Ali Yalçın’ın FETÖ mesajları gündem oldu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

  1. Ülkede gündemi değiştirmek için değişik senaryolar üreterek algılar yapılıyor, seçimden sonra hepsi bitecek çünkü artık her şeyler parçalanması için düğmeye çoktan basıldı

  2. 22 Ocak 2024, 04:38

    Türk düşmanları nasıl da hizalanıyor her durumda.

  3. Kürt tarikatlarına bağlanmış SünniTürkler asla şeyhlerine karşıgelip Kürdistana Hayır diyemezler. Değilmi ki Nurcusun o halde Kürtçüsün.

  4. “Ekmelettin İhsanoğlu’na oy verin!” demiş resmen.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!