Keçiören’de A Takımı hortladı mı? Belediyeden açıklama

Geçmiş yıllarda 'asayişi sağlamak' adı altında şiddet eylemleriyle anılan 'A Takımı'nın Keçiören'de yeniden vatandaşlara musallat olduğu iddia edildi. Keçiören Belediyesi ise iddiaları yalanlayarak 'böyle bir birimimiz yok' dedi.

Keçiören’de A Takımı hortladı mı? Belediyeden açıklama

Ankara’nın Keçiören ilçesinde bir aracın içindeki gençlerin darp edilmesi olayından sonra sosyal medyada “A takımı” iddiaları gündeme geldi. Konu ilk olarak ekşi sözlük’te yer aldı.

Arda Polat adlı sosyal medya kullanıcısı Keçiören Belediyesi’ne bağlı olduğunu iddia ettiği “A Takımı” adlı grubun kendisine saldırmasından sonra vücudunda oluşan izleri gösteren fotoğraflar yayınladı.


Kız arkadaşıyla araçtan inip nerede oturacaklarına karar vermeye çalıştıklarını belirten Arda Polat, bir aracın yanlarında durduğunu, araç içindeki şahısların kendisini darp ettiğini ifade etti. Polat, “Kız arkadasımın ve araba plakamın fotoğrafını cekerek bizi birdaha buralarda görmek istemediklerini, görürlerse daha kötü yapacaklarını söyleyerek tehdit ettiler” diye yazdı.

Yaşanan bu olay Turgut Altınok’un önceki dönemler belediye başkanlığı yaparken kurduğu ve yasal olmayan işlere karıştığı iddia edilen “A takımı” iddialarını akla getirdi.

Keçiören Belediyesi’nden yapılan açıklamada A Takımı iddiaları yalanlanırken, saldırganların belediye personeli olmadığı savunuldu.

İşte Keçiören Belediyesi’nden yapılan açıklama:

‘A TAKIMI ŞEKLİNDE YAPILANMAMIZ BULUNMAMAKTADIR’

Bugün bazı haber portallarında ve sosyal medya hesaplarında “Keçiören Belediyesi’nde A Takımı Skandalı” şeklinde yansıyan maksatlı habere karşı Keçiören Belediyesi olarak cevap hakkımızı kullanıyor, haberde iddia edilen olayın tarafımızla uzaktan yakından bir ilişkisi olmadığının altını çiziyoruz.
12 Ekim 2019 tarihinde Keçiören girişindeki Fatih Caddesi’nde bulunan otoparkta “Arda Polat” isminde kendi tanımlamasıyla “doktor” olan şahsın yaşadığını iddia ettiği olayda, “ellerinde telsizler ve bellerinde silahlar” şeklinde yapılan tanımlamanın dışında herhangi bir eşkâl belirtilmediği görülmektedir. Kendisinin bu kişilerin belediye personeli olduğuna dair kanısının nereden ileri geldiği ise bilinmemektedir. Olayın görgü tanıkları yok mudur?, Eşkâl tanımlamasını sadece “elinde telsiz, belinde silah” olarak mı yapmıştır? Kimlik sormamış mıdır?, Belediye personeli olduğu bilgisine nereden ulaşmıştır? Neden Belediyemize herhangi bir başvuruda bulunulmamıştır? Bu soruların cevapları, olayın aydınlatılmasında ve tarafımızla bir ilgisinin bulunmadığı gerçeğinin anlaşılması noktasında önemlidir.
Belediye personelimizden hiçbirinin vatandaşın huzuruna yönelik kaba, saldırgan bir tutumu olamaz. Silah taşıdığı iddiası ise gerçekten çok uzak bir iftiradır. Belediye personelimize dair yakışıksız ve mesnetsizce iddia edilen “A Takımı” şeklinde bir yapılanmamız ise bulunmamaktadır.
İddia sahibi; bu kişilere dair bilgi, fotoğraf, eşkal, plaka numarası gibi kanıt gösteren belgelerle Belediyemize geldiği takdirde, kendilerine yardımcı olacağımızı ve kanunlar çerçevesinde hukuki sürecin takipçisi olacağımızı bildiririz.
İddia edilen olayla ilgili, iddia sahibinin Belediyemize şu ana kadar yaptığı bir şikâyet söz konusu değildir. Emniyet güçlerine yapılan bir yasal başvuru varsa Polisimize de iddialarla ilgili yardımcı olunacağı bilinmelidir. Emniyet güçlerine yapılacak yasal bir başvuruda hemen sürece dâhil olacağımızı, gerçeklerin ortaya çıkması için elimizden geleni yapacağımızı bilgilerinize sunarız.

Sn. Arda Polat, iddia ettiği gibi bir olaya maruz kalmış olsa da olmasa da kendilerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz.

Belediyemizin “A Takımı” şeklinde bir yapılanmasının olmadığını yinelerken asla tasvip edilmeyecek bu tür yakıştırmalarla Belediyemize bir çamur atma operasyonuyla karşı karşıya kaldığımızın kamuoyunca bilinmesini isteriz.
Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi, yanlı haber yapılmaması için Belediyemize cevap hakkı tanınması, bilgi talep edilmesi, haberin doğru bir şekilde kamuoyuna yansıtılması gerektiğini hatırlatır, gerçeğin ortaya çıkarılması için yasal haklarımızı kullanacağımızı da ifade ederiz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.