Kemal Kılıçdaroğlu saat 22:00’deki sürprizini açıkladı

featured
service

Kılıçdaroğlu belgeyi göstererek anlattı: Saraydaki şahıs ne için imza atıyor anladınız mı, tek imza ile 6 milyar TL çeteye peşkeş çekiliyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gün içinde resmi sosyal medya hesabı Twitter’dan, “Sevgili Halkım, bu akşam saat 22.00’de önemli bir konu hakkında size bilgi vereceğim. Burada buluşmak üzere” paylaşımı yapmıştı.

Kılıçdaroğlu, belirttiği saatte sosyal medya hesabından yaklaşık 5 dakikalık video yayınladı.

Kemal Kılıçdaroğlu, elindeki belgeyi göstererek, “3 Nisan 2018. Bir açık ihale yapılır.  Bu ihaleye 15 firma katılır. İhalenin bedeli 3 milyar 198 milyon 743 bin 127 lira. Ama kazanan firmaya bu ihale verilmez. Neden beşli çeteden değil. İhale iptal edilir. 21 Ağustos 2020’de ihale yeniden açılır.  Aynı iş bu kez  9 milyar 449  milyon 995 bin 834 liraya beşli çeteye peşkeş çekilir. Saraydaki şahıs ne için imza atıyor anladınız mı. Tek imza ile 6 milyar TL çeteye peşkeş çekiliyor. açıklamasını yaptı.

Kılıçdaroğlu, “Sevgili Halkım, şahıs ve ailesine direnen vatansever bürokratları anlatmak istiyorum. Bir de bir ıslak imza ile hazineden 6 milyar TL’nin nasıl iç edildiğini hadi buyurun!” notuyla bir video yayımladı. 

Kılıçdaroğlu şunları söyledi: 

“Sevgili halkım evime hoş geldiniz, sefa getirdiniz. Uzun zamandır konuşamadık. Bundan bir süre önce devlete ve devleti oluşturan bürokratlara seslendim. Çünkü devlet ve parti ayrı şeylerdir. Partiler gelir gider, devlet ise bakidir.

‘DEVLET BÜROKRASİSİNİN HÂLÂ KALBİ ATIYOR’

Ama saraydaki önce AK Parti’yi zapturapt altına aldı, sonra tüm kurucularını partiden attı, sonra partisini ailesine peşkeş çekti, en sonunda da devleti ailesinin isteklerine boyun eğdirdi. Ben de bürokratlara seslendim. Seslendim çünkü, devletin nabzı var mı duymak istedim. Var sevgili halkım var. Bu devletin bürokrasisinin hâlâ kalbi atıyor. Vatansever bürokratlar hâlâ oradalar. Vatanseverler, bu saraylı ve ailesinin kanun dışılığını, suç maiyetindeki isteklerine direniyorlar. Uzun zamandır işte bu yüzden konuşamadık.

Belge yağıyor, yolsuzluklar, israflar, peşkeşler… Bugün sizi bu belgelerden sadece bir tanesine şahit olmanız için davet ettim.

Yüzlercesi var. Bazıları bizzat saraydaki şahıs tarafından imzalanmış, görüyorsunuz değil mi? Bu şerde şöyle bir hayır var. Beytülmale el uzatan, bu belgelerin arkasında kim var hepimiz görüyoruz.

‘TEK İMZA İLE 6 MİLYAR TL ÇETEYE PEŞKEŞ ÇEKİLİYOR’

Bir belgeyi anlatayım. 3 Nisan 2018. Bir açık ihale yapılır. Bu ihaleye 15 firma katılır. İhalenin bedeli 3 milyar 198 milyon 743 bin 127 lira. Ama kazanan firmaya bu ihale verilmez. Neden beşli çeteden değil. İhale iptal edilir. 21 Ağustos 2020’de ihale yeniden açılır. Aynı iş bu kez  beşli çeteye peşkeş çekilir. Saraydaki şahıs ne için imza atıyor anladınız mı. Tek imza ile 6 milyar TL çeteye peşkeş çekiliyor. Hazine’nin kasasını soyanlar doymamış daha çok para istemişler ve imzalamak zorunda kalmış.

Aslında ben bugün size saraylı ve ailesinin anlattığı yolsuzluğu anlatmak için gelmedim. Bunların yolsuzluğu artık sağır sultan için bile yeni haber değil. Ben bugün hâlâ devletimizde vatanseverler, direnenler var demek için, sizleri evime davet ettim.

Ve bu vatanseverler yüzlerce belgeyi göndermeye devam ediyorlar. Devletin denetlemeyle görevli kurumlarının onurlu memurları da bu işleri incelemeyi bırakmış değiller, tarihe not düşecek raporlarını hazırlamaya devam ediyorlar. Hiç merak etmeyin bu daha başlangıç, hepsini açıklayacağız.

Ey şahıs! Sana çok sürprizlerim var. Benim karşıma çıkamıyorsun ama duyduğum kadarıyla tam şu anda ekranlara çıkmışsın. Karşında oturan cesur gazetecilere sesleniyorum. Bu belgeleri kendisine sorabilir misiniz? Siz sormasanız da bu devletin şerefli, onurlu bürokratları da halkımız da soruyor ve soracak.

Artık bu devletin onurlu bürokratlarının zamanı geliyor. Bu suçlara ortak olanlara tabii ki muamele olacak. Selam olsun o vatanperver bürokratlara, selam olsun direnenlere.”

Kemal Kılıçdaroğlu saat 22:00’deki sürprizini açıkladı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

11 Yorum

 1. 4 ay önce

  Peki peki de bir kaç dakika da kenara çekil,vatansever bürokrat seni anlatsın.Sizin aslında ikiz biraderler olduğunuzu teyit etsinler.Olma mı?

  Cevapla
 2. 4 ay önce

  Bir de senin vatanseverlik yaptığını görebilseydik…… Ama korkarım, gözümüz açık gideceğiz…!!

  Cevapla
 3. 4 ay önce

  halk tvde konusuyorlardi hani, onlarin tecrubelerinden biz de faydalanmaliyiz diye, o besli cete mi?

  Cevapla
 4. 4 ay önce

  Eee mutfaktan değil mi bu seferki vidyo :)

  Cevapla
 5. 4 ay önce

  bu adam süte beyaz dese inanmam

  Cevapla
 6. 4 ay önce

  Kardeşim bu iş böyle olmaz,hele senin gibi yalanı bol biri iddia ediyorsa.
  Madem belgen var adam gibi açıkla iş ne idi ,neden kapsamı değiştirildi tekrar ihale edildi,kim ne verdi neye göre kime kaldı herkes bilsin anlasın.
  Ortada peşkeş varsa olayı hukuka taşı cümle alem sonucu görsün.
  Birkaç milyarlık ihaleleri sıradan belediyeler bile yapıyor.

  Cevapla
 7. 4 ay önce

  sutun beyaz oldugunu bilmek icin lafa ihtiyacin varsa zaten diyecek birsey yok. akkye sallamaya devam et.

  Cevapla
 8. 4 ay önce

  İYİDE bu ihale ne ihalesi alan hangi firma, teklifi veren kim bunlarıda açıkça söylemen lazımki kamuoyu öğrensin

  Cevapla
 9. 4 ay önce

  Eminmisin başkanım seni keklemis olmasınlar ,ihale ve ödemelerde Cumhurbaşkanı imzası oluyormu.

  Cevapla
 10. 4 ay önce

  6 milyarlik ihaleyi hademe mi onayliyor?

  Cevapla
 11. 4 ay önce

  Yorumlara bakıyorum inanılmaz bir CHP düşmanlığı yuhh size ya…troll ordusu sürün akepenin ekmeğine yağı …muhtemelen bunuda yayınlamazsınız…

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!