Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Uğur Dündar’a zehir zemberek sözler

CHP'nin eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisini eleştiren gazeteci Uğur Dündar'a sert yanıt verdi. Dündar için "Siz hiç değişmemişsiniz! Hala 1970’lerde, 80’lerde, 90’larda yaptığınızı yapmaya çalışıyorsunuz. Bu sefer olmaz!" diyen Kılıçdaroğlu, "Toplumu kutuplaştırma, ayrıştırma, partimi yeniden halktan koparma çabaları ve çalışmaları olduğunu hissettiğim zaman Uğur Bey, siyasi arenada makosenlerimi tekrar giyerim ve bedeli ne olursa olsun bu uğurda mücadelemi veririm" ifadelerini kullandı. 

featured

Gazeteci Uğur Dündar katıldığı canlı yayında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında eleştirilerde bulunarak, “Biz Cumhurbaşkanlığı seçiminde tarihi bir fırsatı kaçırmışız, eğer sayın Ekrem İmamoğlu’na siyaset yasağının getirildiği gün sayın Kemal Kılıçdaroğlu Almanya’ya gitmek yerine, sayın Meral Akşener gibi Saraçhane’ye gelmiş olsaydı ve orada sayın Ekrem İmamoğlu’nun kolunu kaldırarak ‘İşte bizim Cumhurbaşkanı adayımız sayın İmamoğlu’dur, hodri meydan, gelin bakalım yasağınızı koyun’ ya da sayın Mansur Yavaş’ın aynı şekilde bir vesile ile kolunu kaldırıp ‘Cumhurbaşkanı adayımız budur ‘demiş olsaydı şimdi biz bambaşka bir Türkiye’de olacaktık ve bambaşka şeyleri konuşuyor olacaktık. Buna bence Kemal Kılıçdaroğlu’nun hiç hakkı yokmuş, Türk toplumuna çok büyük bir fırsatı kaçırttı ve iyilik etmedi. Tarih onu affetmeyecek.” ifadelerini kullanmıştı.

KILIÇDAROĞLU’NDAN DÜNDAR’A SERT YANIT

“Geçmişe ve Geleceğe Not düşelim! Sayın Uğur Dündar’a açık mektubumdur…” ifadeleriyle sosyal medya hesabından paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, Dündar’ın iddialarına yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu, “Siz hiç değişmemişsiniz! Hala 1970’lerde, 80’lerde, 90’larda yaptığınızı yapmaya çalışıyorsunuz. Bu sefer olmaz!” dedi.

“Belki biraz kırıcı oldu ama kusura bakmayın Uğur Bey bunlar gerçekler” diyen Kılıçdaroğlu, “Bana, canlı yayınlarda Dış devletlerin ajanı olup olmadığımı soracak kadar dengenizi yitirdiniz, ses çıkarmadım” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, “Şahsıma dilediğiniz kadar saldırabilirsiniz ama kardeşliğimizi dinamitlemenize müsaade etmem. Kendi adaylığımı dayatmak için siyasi rüşvet dağıttım iddialarınıza susarım ama 6’lı masa bileşenlerine “siyasi rüşvet aldınız” imasına susmam, bu birlikteliği bozdurmam!” dedi.

“Toplumu kutuplaştırma, ayrıştırma, partimi yeniden halktan koparma çabaları ve çalışmaları olduğunu hissettiğim zaman Uğur Bey, siyasi arenada makosenlerimi tekrar giyerim ve bedeli ne olursa olsun bu uğurda mücadelemi veririm” diyen Kılıçdaroğlu, “Büyük emeklerle ve ödenen bedellerle tesis edilen bu kardeşlik yapısına, bu toplumsal ittifaka ve bu helalleşmeye saldırmayı sürdürürseniz, milletin uygarlık yolundaki bu anlaşmaya halel getirmeye çalışırsanız, bunun hesabını sorarım” şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şu şekilde:

“Geçmişe ve Geleceğe Not düşelim! Sayın Uğur Dündar’a açık mektubumdur…

Sağdan soldan vatan evlatlarının idamlarıyla sonuçlanan 68 kuşağı fırtınasında gemisine dalga vurmamış Uğur Dündar, 1980 darbesinin ‘Bizim Uğur’u, TRT Genel Müdürü…”

‘AYAĞINA TAŞ DEĞMEMİŞ UĞUR DÜNDAR’

Bizim kuşağın onur abidelerinden Tarık Akan’ın yumruklaştığı, dürüst ve mücadeleci gençlik-kafalarında bitlerle işkencelerden geçerken-ayağına taş değmemiş, nezaket ziyaretlerinin müdavimi Uğur Dündar…

‘Gün geçmiyor ki’ cümlesiyle başladığı her haber programında, fonda gerilim müzikleriyle süslediği ve toplumun inanç noktalarına temas ederek 28 Şubat sürecinin alt yapısında emeği olan, iş başörtü sorununa geldiğinde; “İnadına mini etek, inadına dekolte” sloganlarına katkı sunan Uğur Dündar…

Sağlık skandalı haberi adı altında ‘Tesettür Faciası’ başlığıyla, toplumdaki kutuplaşmanın her daim ekmeğini yiyen, fildişi kulelerinin tepesindeki konforlu alanını inşa edebilmek için büyük ‘fedakarlıklar’ yapan, andıçların Uğur Dündar’ı…”

‘SİZİN ÇARKINIZ YİNE DÖNER’

”Her alanda, mevcut baskıcı iktidarın, sizin de içerisinde arkadaşlarınızın olduğu (ki bence onlar öyle sanıyor) muhalifler, davalarla, hapislerle, saldırılarla mücadele edip bedel öderken, sizin çarkınız yine ‘şanlı şanlı’ döner Uğur Bey.

Senin de bildiğin ama hiç hoşuna gitmeyecek bir sır vereyim; Biz helalleştik… Bu ülkede, Cumhuriyet Halk Partisi’ne bırakın oy vermeyi, adını duyunca besmele çeken muhafazakârlarımızla helalleştik. 1960’lardan kalma sağ sol kavgasının kötü mirasıyla yüzleştik. Bizlere inançsız ve din düşmanı gözüyle bakan sağcı kardeşlerimizle de helalleştik… İç Anadolu ve doğusu dahil, bırakın milletvekili çıkarmayı temsilci gönderemediğimiz şehirlerimizle konuştuk, anlaştık, helalleştik… Darbelerle, 28 Şubatlarla, faili meçhul cinayetlerle, idamlarla yüzleştik.”

‘SİZE EKMEK ÇIKMAZ’

”Geçmişte yaşadığımız bütün travmalarımızı, öfkelerimizi, intikam duygularımızı ebediyen toprağa gömdük. Bütün farklılıklarımızı kabul ettik, sevdik ve kucaklaştık. Artık buradan size ve temsil ettiğiniz kimliğe ekmek çıkmaz! Bunu vatanperver dostlarımızla yaptık. Başta kıymetli dostum Sayın Karamollaoğlu olmak üzere 6’lı masanın liderleri ile yaptık.

Nasıl yaptığımızı da anlatayım. Berkin Elvan’a da ağladık, Eren Bülbül’e de… Sinan Ateş ile de vurulduk, Tahir Elçi ile de… Deniz Gezmiş’le de sehpaya çıktık, Mustafa Pehlivanoğlu ile de… Ergenekon kumpası mağdurlarına da destek olduk, suçsuz günahsız KHK mağdurları anaokulu öğretmenlerine de…

‘CUMHURİYET HALK PARTİSİ ÇOK DEĞİŞTİ’

”Yürüdük Uğur Bey. Hak için halk için yürüdük. Yolumuza kurşunlar bırakıldı yürüdük… Pislikler döküldü yürüdük… Terör örgütleri kuşun sıktı, linçlendik, içerisinde bulunduğumuz ev için ‘Yakın o evi’ dediler, defalarca ölüm tehditleri ve suikastlara karşı yürüdük.

Cumhuriyet Halk Partisi çok değişti Uğur Bey. Artık toplumun büyük bölümünü öcü gibi gördüğü bir parti değil. Bakın TV programında değerli kardeşim Cemal Enginyurt, size karşı millet ittifakını ve helalleşmemizi nasıl savunuyor, siz ise nasıl da inkar ediyorsunuz.”

‘SİZ YAKLAŞTIKÇA, ONLAR UZAKLAŞIYOR’

”Siz hiç değişmemişsiniz! Hala 1970’lerde, 80’lerde, 90’larda yaptığınızı yapmaya çalışıyorsunuz. Bu sefer olmaz! Toplumun inanç ve değerleri ile siz ve temsil ettiğiniz kimliğiniz, mıknatısın iki ayrı kutbu gibisiniz. Siz Cumhuriyet Halk Partisi’ne ve toplumsal barışa yaklaştıkça seçimlerde broşürlerimizi dağıtan başörtülü kardeşlerimiz, bütün kırgınlıklarını unutan Kürt kardeşlerimiz, vatanperverlik çatısı altında bütünleştiğimiz sağcı kardeşlerimiz, kısacası bu ülkenin ötekileri bizden uzaklaşıyor. Buna müsaade edemeyiz.”

”SİYASİ RÜŞVET ALDINIZ’ İMASINA SUSMAM’

”Belki biraz kırıcı oldu ama kusura bakmayın Uğur Bey bunlar gerçekler. Bana, canlı yayınlarda Dış devletlerin ajanı olup olmadığımı soracak kadar dengenizi yitirdiniz, ses çıkarmadım. Şahsıma dilediğiniz kadar saldırabilirsiniz ama kardeşliğimizi dinamitlemenize müsaade etmem. Kendi adaylığımı dayatmak için siyasi rüşvet dağıttım iddialarınıza susarım ama 6’lı masa bileşenlerine ‘siyasi rüşvet aldınız’ imasına susmam, bu birlikteliği bozdurmam!”

‘HESABINI SORARIM’

”Sizin tabirinizle; ‘Ben Kemal Kılıçdaroğlu’nu 70’li yıllardan beri tanırım. Kemal Bey’in asıl işi hesap sormaktır. Devletin nice kayıp trilyonlarını, tüyü bitmemiş yetim hakkını, yurt dışından getirmiş ve hazineye irat kaydettirmiştir.’ El hak doğrudur Uğur Bey. Benim asıl işim hesap sormaktır. Büyük emeklerle ve ödenen bedellerle tesis edilen bu kardeşlik yapısına, bu toplumsal ittifaka ve bu helalleşmeye saldırmayı sürdürürseniz, milletin uygarlık yolundaki bu anlaşmaya halel getirmeye çalışırsanız, bunun hesabını sorarım.”

‘UĞUR’LAR SİZİN OLSUN, TARIKLAR BİZİMDİR’

”Toplumu kutuplaştırma, ayrıştırma, partimi yeniden halktan koparma çabaları ve çalışmaları olduğunu hissettiğim zaman Uğur Bey, SİYASİ ARENADA MAKOSENLERİMİ TEKRAR GİYERİM ve bedeli ne olursa olsun bu uğurda mücadelemi veririm. Tarih kimi affedecek, kimi affetmeyecek? Bu soruyu da not düşelim zaman göstersin… Bu vesileyle de vatanperver gazetecimiz Sayın Mehmet Ali Birand’ı saygıyla anmış olalım. Onun şahsında bütün gerçek gazetecilere selam olsun… “Bizim Uğur”lar sizin olsun, Tarıklar bizimdir… Kalın sağlıcakla…”

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Uğur Dündar’a zehir zemberek sözler

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 Yorum

 1. Makosen ne?

 2. TESEV vakfı kurucu üyesi olan, Baykal’a yapılan FETÖ kumpası sonunda CHP’nin başına getirilen, (kişi FETÖ den bağımsız olabilir mi?), Gelir gelmez “Ben Dersimli Kemalim” diyen, CHP ye Atatürk ve Türk düşmanlarını dolduran, CHP’nin yaptığı en büyük gösteri olan Ankara İstanbul yürüyüşünü FETÖ’cüleri kurtarma mitingine dönüştüren, ABD de yaka paça uçaktan ekibini ve gazetecileri bırakıp sıvışan, ne kadar vatan haini varsa hepsi ile helalleşen, 6lı masa elemanlarına milletvekili kontenjanı sağlayan, vs. vs. vs. çıkıyor, idealist havalarda konuşuyor! Biz de Türkiye de siyaset niçin yerlerde sürünüyor diye soruyoruz.

 3. Bu KK çok tehlikeli, yeminli Cumhuriyet karşıtı. Ama Ekmeleddinci Uğur’a da oh olsun!

 4. Vaay babam vay!İsmim Mülayim sert olsam ne yazar geyiği.Bir aymaz işbirlikçi diğer aymaz işbirlikçiye şarlıyor araya yine bedavadan halkı çerez niyetine yiyorlar.CHP dediğin şebeke Ecevit’le beraber halktan kopmaya başlamış ve seninle beraber kopuş tamamlanmıştır sen ne anlatıyon ey aymaz!Ey akıl gel takıl.Nereye takılıyım?Canın nereyi çekerse!

 5. 9 Nisan 2024, 19:30

  Sayın kk , her keçinin harcı değil değirmeni çevirmek

 6. 40 milletvekilini verip üstüne bir de seçimi iç etmiş birinden başka birşey beklenmez, Mansur yavaş aday olacaktı da görecekti % kaç alıyor. Bir de hala çıkıp konuşuyorlar.Yaptıklarınızı ve Nihat Genç’e açtığınız davayı tarih unutur biz unutmayız.

 7. U.Dündar’ ı sevmem, tasvip de etmem, KK aday olacağında, Y.Özdil gibi niye sesini çıkarmamış?
  KK ise tepeden tırnağa hatalarla dolu bir simadır.

 8. dersımlı kemalı , chp nın başına getırmede baş rol oynayanlardan biri, ugur dundar değil midir. yazılacak çok şey varda yayınlamazlar.

 9. 9 Nisan 2024, 18:27

  Al birini vur öbürüne bunları konuşmaya ,zaman vermeye değmez, bu milletin çok zamanını yediler.

 10. bos adamsin KK, bu yorum bile sana fazla. Sen o altili masani ve sado erginini al …

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!