‘Kemalist darbe’ korosuna Albayrak da katıldı… ‘Yeni Ergenekon’ iması!

AKP'li yazarlardan son dönemde dikkat çeken mesajlar gelmeye başladı. 'Kemalist darbe' söylentileri yayan isimler arasında Star yazarı Nuh Albayrak da katıldı. Albayrak, 'Ergenekon mağduriyetini kullanarak, TSK’da eski inisiyatiflerini tekrar elde etmeye çalışıyor' iddiasını ortaya attı.

‘Kemalist darbe’ korosuna Albayrak da katıldı… ‘Yeni Ergenekon’ iması!

Son dönemde hükümet medyası yazarlarından “Kemalist darbe hazırlığı” korosu kuruldu. 2 yıl önce Nagehan Alçı ve Cem Küçük’ün başını çektiği iddiaların benzerleri yeniden yazılmaya başladı. O dönem iddiaların yalan olduğu bizzat Genelkurmay’ın yürüttüğü soruşturmalarla ortaya çıkmıştı. Ancak ısıtılan iddialar tekrar yazılmaya başlandı.

Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur, 19 Kasım tarihli yazısında ‘Atatürkçü subaylar’ diye tarif ettiği birilerinin darbe hazırlığında olduğunu iddia etti. Uğur, “Son birkaç haftadır kimi emekli askerlerin, FETÖ mağduru Kemalist subayların sosyal medya hesaplarında darbe imaları görmeye başladım. Onlara Atatürkçülükle renklendirilmiş FETÖ’cü hesapların ve yurt dışındaki FETÖ’cülerin alenen ya da örtülü olarak eşlik ettiklerini de antrparantez belirteyim” diye yazdı.

Uğur’u Abdullah Gül’e yakınlığıyla bilinen Fehmi Koru takip etti. 20 Kasım tarihli yazısında Fuat Uğur’un iddialarına işaret eden Koru, “Kendi hesabıma, ‘Artık ülkemizde darbe-marbe olmaz’ demeye başladığım bir sırada 15 Temmuz hainliğiyle karşılaştığımız için dilim hâlâ yanıyor…” diye yazdı.

‘BÜYÜKANIT’IN KÜÇÜK VERSİYONLARI’

‘Kemalist darbe’ korosuna son katılan isim Star yazarı Nuh Albayrak oldu. “Ergenekon mağduriyetini kullanarak, TSK’da eski inisiyatiflerini tekrar elde etmeye çalışıyor” diyen Albayrak 22 Kasım tarihli yazısında şöyle yazdı:

“Yanlış anlamayın, “İhanet tamamen bitti” demek istemiyorum. 15 Temmuz 2016’da muhatap olduğumuz ihanetin vahametini “darbe” kelimesi bile ifade edemez. O geceki kalkışma, yedi düvel lejyonerlerinin; patronları adına giriştiği bir işgal hareketiydi. Ancak bu aşağılık Haçlı-Siyonist işbirlikçileri de yine TSK’daki aşırı İslam düşmanlığının oluşturduğu “zaaf”ı kullanarak bu noktaya gelmişlerdi. Şimdi ise TSK’da, “Büyükanıt’ın küçük versiyonları” olan Kemalist maskeli darbeci kalıntıların yoğun desteğiyle, FETÖ’cüler ayıklanıyor.

Ama bizim FETÖ karşıtlığımız ile bunların “FETÖ öfkesi” birbirinden çok farklı. Bizim gerekçemiz olan “FETÖ’nün din ve millet düşmanlığı” onların umurunda bile değil. Tam aksine düne kadar gerçek Müslümanlara karşı birlikte mücadele ettiler.

Onlar, “Ergenekon mağduriyeti”ni kullanarak, TSK’da eski inisiyatiflerini tekrar elde etmeye çalışıyor.

Umarım ilgili birimlerimiz bu noktaya dikkat ediyordur.

Çünkü, “medya ve Meclis’teki darbeci partnerleri” onları bekliyor…”

KAMPANYANIN SAHİBİ NAGEHAN ALÇI VE CEM KÜÇÜK

15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişiminin ardından, bazı yazarlar hararetli biçimde Türkiye gündemini manipüle etmişti. İddiaları 15 Temmuz sonrası TSK’da yapılan düzenlemelere tepkili olan “Kemalist subaylar”ın darbe hazırlığı içinde olduğuydu.

Nagehan Alçı, 1 Mart 2017’de Milliyet gazetesindeki köşesinde “Bir askeri hareketliliğin perde arkası” başlıklı yazısında, “TSK içindeki sözde sol Kemalist duyarlılığa sahip darbeci zihniyette kıpırdanma başladığını, İzmir’den batıya doğru bir homurdanma, bir askeri hareketlilik olduğunu, devletin bazı birimlerinin teyakkuza geçtiğini, Hürriyet’in haberinin tam da bu hareketlilik sürerken geldiğini, TSK içindeki bazı subayların başörtüsü yasağının kalkmasını bir mesaj kabul edip, kendi içlerinde toplanmaya başladı” diye yazdı.

Alçı iddialarını 2 Mart 2017’de NTV’de katıldığı programda devam ettirdi.

Aynı gece Türkiye yazarı Cem Küçük, Habertürk yayınında “Kemalist subaylar hareketlilik içinde” dedi.

Genelkurmay Başkanlığınca iki gazetecinin iddiaları üzerine soruşturma emri verilir. Ancak kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi. İki gazetecinin iddiası da yalan çıktı.

‘Kemalist darbe’ lobisi yeniden mesaide! Gül’ün adamı da devrede