Kemal Kılıçdaroğlu 13. kata AKP'li danışman aldı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, AKP'li geçmişiyle tanınan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eski danışmanı İbrahim Uslu'yu danışman kadrosuna aldığı ortaya çıktı. CHP genel merkezindeki 13. kat, danışmanların da yer aldığı ve partiye ilişkin kritik kararların alındığı yer olarak biliniyor. Uslu, Deniz Baykal'a yönelik kaset komplosundan Kılıçdaroğlu'nu da sorumlu tutmuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu 13. kata AKP'li danışman aldı

VERYANSIN TV

CHP genel merkezinden ilginç bir kulis daha gündemde. Bilginin sahibi Hürriyet yazarı Yalçın Bayer.

Bayer, ANAR Araştırma’nın başındaki akademisyen İbrahim Uslu’nun Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeni danışmanı olduğunu duyurdu.

Bayer şöyle yazdı:

"Ankara’dan bir vekil “Bir konuda sizi bilgilendirmek istiyorum” diyor. “AKP ve MHP dökülürken, CHP’nin ‘başarılı’ olamaması, bu nedenle yapılan araştırmalara göre tepkisizlik ve güvensizlik unsurların öne çıkması, CHP’nin yeni bir kadrolaşmada kararlı olduğu gösteriyor.” “Aman” diye ekleyerek isminin ortaya çıkmamasını rica ediyor, “Çünkü başıma gelebileceklerden endişe duyuyorum” diyor.

ANAR'IN BAŞINDA

CHP’nin yeni ‘atağının’ hazırlıkları için Kılıçdaroğlu’nun bazı isimleri kadrosuna dahil ettiği de öğrenildi. Bu isimlerin en önemlisi, ANAR Araştırma’nın başındaki akademisyen İbrahim Uslu’nun Kılıçdaroğlu’na danışman olarak getirilmesi. Daha önce AKP ve Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi danışmanlığında bulunan Uslu’ya CHP Genel Merkezi’nin 13. katında yer tahsis edildi."

Öte yandan İbrahim Uslu'nun CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu hakkındaki ilginç sosyl medya mesajları da arşivlerden çıktı. Uslu, Kılıçdaroğlu'nun Deniz Baykal'a yönelik kaset komplosunun parçası olduğunu iddia etmişti. Yine Uslu, Ulusalcılığın üstüne beton döken kişinin Kılıçdaroğlu olduğunu söylemişti.

Öte yandan İbrahim Uslu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eski danışmanları arasında yer aldığını hatırlatan Gazeteci Celal Eren Çelik, eşi Zeynep Karahan Uslu'nun da 2002 yılında “En genç milletvekili” olarak İstanbul AKP Milletvekili olarak parlamentoya girdiğini belirtti. Zeynep Karahan Uslu, 2003-2012 yılları arasında da AKP Genel Başkan Yardımcılığı yapmıştı.