Kılıçdaroğlu Anıtkabir’e yürüdü: Hep birlikte onları ezeceğiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,CHP Gençlik Kolları ile birlikte Güvenpark'tan Anıtkabir'e yürümesinin ardından yaptığı açıklamada "Beşli çetelerin, SADAT'ların olduğunu biliyorum. Biz hep birlikte onları ezeceğiz, ezerek yolumuza devam edeceğiz." dedi.

featured

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla CHP Gençlik Kolları ile birlikte Güvenpark’tan Anıtkabir’e yürüdü.

Kılıçdaroğlu, yürüyüşünün ardından açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“Bu bayram sıradan bir bayram değildir. Bu bayram milli bağımsızlık savaşının en önemli adımlarından birisidir. 16 Mayıs’ta düşmanları gördükleri zaman ‘Geldikleri gibi gideceklerdir’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş meşalesini yaktığı bayramdır. Bütün genç arkadaşlarıma seslenmek isterim Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün iki ilkesi vardır. Siyasi bağımsızlık ve ekonomik bağımsızlık. ‘Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir’ der. İkinci önemli ilkesi, ‘Savaş meydanlarında kazanılan zaferler ekonomik zaferlerle taçlandırılmadıkça ülke bağımsızlığını koruyamaz’ der. Bugün hep birlikte ülkeyi siyasal ve ekonomik bağımsızlığı yeniden güçlendirmek için yollara çıktık. Adalet yürüyüşü bunun en önemli adımıdır.

İkinci Yüzyıla Çağrı beyannamemizde ikinci yüzyıla Türkiye’yi hazırlamak zorundayız. Beraber, birlikte, kavgasız, omuz omuza, aynı zamanda kararlı, birlikte yürüyerek. Toplumun her kesimini kucaklayarak. 84 milyon insan tek yürek olarak ikinci yüzyılda Türkiye’nin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesini yeniden yaşatacağız.

Çetelerin olduğunu biliyorum. Beşli çetelerin, SADAT’ların olduğunu biliyorum. Biz hep birlikte onları ezeceğiz, ezerek yolumuza devam edeceğiz.

Bizler, Milli Kurtuluş Savaşı’nı verenlerin çocuklarıyız. Bizler o mücadelenin neferleri olarak yolumuza devam edeceğiz.

Gençler, önümüzdeki süreçte sandık gelecek göreceksiniz. Bu ülkenin karanlığını değiştirecek olanlar sizlersiniz. Bu ülkenin bağımsızlığı için en büyük mücadeleyi verecek olan sizlersiniz. Hep beraber mücadeledeyiz”

Kılıçdaroğlu Anıtkabir’e yürüdü: Hep birlikte onları ezeceğiz

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 1 ay önce

  Yaşa!Hepsini!Sen dahil!

 2. 1 ay önce

  seyyıt rızacı genclık kolları ıle!!!!????

 3. 1 ay önce

  UTANMAZ! pişkin pişkin sırıtıyor bir de. “Gençler, önümüzdeki süreçte sandık gelecek göreceksiniz.” diyor. sen önce bir adam ol da yanlışlıkla CHP sandığımız YCHP ye verdiğimiz oyların hesabını ver.

 4. 1 ay önce

  Valla Türk devleti ordusuyla emniyet kuvvetleriyle hdpkk dkpc fetöyü yani kk seni partini ve şebekeni her gün eziyor. Türk devletini ezmeye değil abd feriştahı gelse ezemez.

 5. 1 ay önce

  Bey Amca, akp ile beraber, seni de Bahçeli’yi de gönderecek Türk Milleti sen rahat ol. Yok birbirinizden farkınız. Hepinizden kurtulacağız. Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, tam bağımsızlığı savunan, üniter, laik, demokratik, hukuk devletini tekrar ayağa kaldıracağız.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!