Kılıçdaroğlu: Babacan ve Davutoğlu ile benzerliklerimiz yüzde 99

featured

Gazetecilerle biraraya gelen Kılıçdaroğlu, ‘Millet ittifakı’nın öngördüğü ortak noktalarda benzerliklerimiz çok fazla. Hatta yüzde 99 oranında diyebilirim’ dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın partilerinin ‘millet ittifakı’ içinde yer alıp almayacağı sorusuna karşılık ‘parlamenter sistem, güçler ayrılığı gibi demokratik temel kurallar noktasında görüş birliği olduğunu‘ söyleyerek, “‘Millet ittifakı’nın öngördüğü ortak noktalarda benzerliklerimiz çok fazla. Hatta yüzde 99 oranında diyebilirim” dedi.

Televizyon ve gazetelerin Ankara temsilcileriyle bir araya gelen CHP lideri, İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’nin Bağdat’ta ABD saldırısı sonucu öldürülmesini, “Orta Doğu’da yeni ve büyük sorunların başlangıcı olabilir” sözleriyle değerlendirdi.

Kılıçdaroğlu iktidara şu çağrıda bulundu: “Ortadoğu’daki her olay Türkiye’yi etkileyecektir. Bizim sayın Erdoğan’dan beklentimiz Ortadoğu politikalarında daha itidalli bir tutum takınması, Türkiye’yi Ortadoğu’daki ateşten uzak tutmasıdır.”

Partisinin ‘Hayır’ oyu verdiği Libya tezkeresini değerlendiren CHP lideri, Türkiye’nin, Libya’da Birleşmiş Milletler (BM) barış gücü oluşturulması talebinde bulunmasının en doğru yol olduğunu savundu.

Kılıçdaroğlu: Babacan ve Davutoğlu ile benzerliklerimiz yüzde 99

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 Yorum

  1. kılıçdaroğlu öyle bir laf etmişki.pes yani.bu kadar ağır hakareti kırk yıl düşünsem ben söyleyemezdim.

  2. 4 Ocak 2020, 12:15

    nıhayet dogru bır sey soylemıs .soylemıste Ataturkun partısınde ne ısı var bır soran yok pes yanı

  3. Ruh üçüzleri yanlarına İP ve PKK/HDP yi de alırlarsa muhteşem bir aile fotoğrafı verecekler…

  4. Agzindan baklayi cikarmis. Birde emir aldigin patron’un kim oldugunu soylesen ya. Sizi gidi Chatham House’cular sizi.
    Turkiye’nin kurtulusu, CHPnin Kilicdaroglu’nun basini cektigi isbirlikci Chatham House’cu (Ingiliz derin devleti) taseron ceteden arinmasidir. Turkiye’nin TEK kurtulus recetesi, isgal altindaki CHPnin kurtarilmasidir. Turkiye icin baska bir care yok. Bilen varsa beri gelsin.

  5. Burada 99% benzerlikten bahsetmis….bu dogru bir tesbit…davutoglu komsularimizi sifirladi… kilicdaroglu…vefasiz bir cizgi takip ettigi icin kurtlar yese… yardima kimse gelmezz..elde kaliyor sifir komsuu… bunlarin yönetecegi ülkede insanlar.. kalpten patir patir dökülürr..

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!