Ümit Kocasakal: Abdullah Gül önce Chatham House’tan aldığı ödülü açıklasın

Prof. Dr. Ümit Kocasakal, Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan, Abdullah Gül ve ekibine 'Bunlar çok tehlikeli, hangi yüzle parti kuruyorsunuz' dedi. 'Gelecek Partisi varsa, gidecek partisi de vardır' diyen Kocasakal, Atatürk fikirlerine ve devrimlerine sarılmak zorunda kalınacağını söyledi. -

Veryansın Tv Youtube kanalında Erdem Atay’ın sorularını yanıtlayan Prof. Dr. Ümit Kocasakal, gündeme ilişkin açıklamalar yaptı.
Kocasakal, parti kurmak için Ali Babacan’ı öne süren Abdullah Gül’e “Önce Chatham House’tan aldığın ödülü açıkla” diye çıkıştı.
Kocasakal, “Düşünsenize Türkiye’nin bu sıkışmışlık noktasında çıkış noktamız Bay Davutoğlu, Bay Babacan ve Bay Gül mü? Yahu aslı varken, millet suretine niye baksın, aslı orada duruyor. Birlikte yıkım ekibi bunlar. Ama bunlar Bay Reis’i mumla aratır. Bunlar eğitimlisi, bunlar tezgâhtan geçti, bunlar çok daha tehlikeli. Türkiye böyle bir iktidarı da böyle bir muhalefeti de hak etmiyor.”
Türkiye’nin kısır döngü içerisinde aynı fikirde olan belli başlı isimlerin parlatılmaya çalışıldığını, emperyalizmin politikalarında bir değişiklik olmadığının altını çizen Kocasakal, “kurtarıcı” gibi gösterilen isimlere de tepki gösterdi. “AKP’nin gidici” olduğunu belirten Kocasakal, Türkiye’nin ısrarla etnik ve mezhepsel bir ayrıma sürüklenmek istendiğini vurguladı.