Kılıçdaroğlu: Bu size son çağrım, 18 Ekim Pazartesi itibariyle durun!

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Saray'ın baskısıyla kirli işlere bulaştığını belirttiği bürokratlara video mesajla seslendi. 'Hala kendinizi bu pislikten sıyırma şansına sahipsiniz' diyen Kılıçdaroğlu, 18 Ekim Pazartesine kadar süre verdiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu: Bu size son çağrım, 18 Ekim Pazartesi itibariyle durun!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Bu ülkenin bürokratlarına sesleniyorum” diyerek bir video paylaştı. “TÜGVA rezaletini hep birlikte izliyoruz. Lağım kokusu her yeri sardı. Şahıs ve ailesi, vakıf süsü verdikleri bir paralel yapı ile devleti zapturap altına almaya çalışmış” diyen Kılıçdaroğlu, “Erdoğan ve şürrekasının tezgahından geçmeyenlerin memur olmaları neredeyse imkansız olmuştur” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

“İktidar değiştiğinde soruşturmalar başlayacak. Eminim ki bu bürokratların bir kısmı 'emir aldık' diyeceklerdir. İşte bunu diyerek sıyrılırım diye düşünen sarayın baskısına boyun eğerek kanunun dışına çıkmış devlet memurlarına seslenmek istiyorum... Açıkça söylüyorum vazife namına mafyatik düzene hizmet edemezsiniz, kanun dışı işleri kanun olarak telakki edemezsiniz. Siz Erdoğan ailesinin değil bu devletin şerefli memurlarısınız. Kamil akla gelmeniz için Kılıçdaroğlu amcanızın, abinizin bu size son çağrısıdır. 18 Ekim pazartesi itibariyle bu düzenin illegal işlerine verdiğiniz tüm desteğin sorumluluğu size de ait olmaya başlayacaktır. Emir aldım diyerek bu kirli işlerden sıyrılmazsınız. Size kanun dışı her ne yaptırılıyorsa pazartesi itibariyle durun.

Bu illegal paralel sistemlerden elinizi eteğinizi çekin. Size bunları yaptıranlara farklı bşr muamele olacak elbet. Çünkü Sadi'nin dediği 'Zalimleri bağışlamak yoksullara cefadır'. Kurumları bir şahsın ve ailesinin ahırına dönüştürenler elbet hesap verecektir. TÜGVA benzeri vakıfların üzerine çöktüğü devlet malları hazineye iade edilecektir. Sizler hâlâ kendinizi bu pislikten sıyırma şansına sahipsiniz.”