Kılıçdaroğlu: Erdoğan erken seçim kararı alacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın üçüncü kez aday olmasını "Büyük olasılıkla Erdoğan erken seçim kararı alacak" sözleriyle yorumladı.

featured

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir’de Gençlik Buluşmasında gençlerle bir araya geldi.

Gençlerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın üçüncü kez Cumhurbaşkanı adayı olması ile ilgili, “Büyük olasılıkla Erdoğan erken seçim kararı alacak, erken seçim kararı alması için parlamentoyu feshetmesi lazım, son uygulamalara göre o zaman kendisi aday olabiliyor. Dolayısıyla zamanında seçim olacaktır gibi açıklamalar yapıyor ama aslında erken seçim olacak bizim tahminimize göre, Erdoğan da aday olacak ve biz de onu inşallah hep birlikte emekli edeceğiz” dedi.

‘SOSYAL MEDYA YASASINI AYM’YE GÖTÜRÜRÜZ’

Sosyal medya yasası hakkında da görüşü sorulan Kılıçdaroğlu, “Bu eğer bu şekliyle çıkarsa Anayasa Mahkemesi’ne iptali için götüreceğiz, mücadelemizi yapacağız. Sonuçta demokrasiyi güçlendirmek, demokrasiyi gerçekten de toplumun dokularına kazandırmak için ortak mücadele etmek lazım. Size yönelik bir haksızlık olursa haberimiz olur, o haksızlıkla mücadele ederiz, sizin yanınızda olmaya devam ederiz, bu konuda emin olmanızı isterim. Onlar yasa çıkaracaklar baskı kurmak için bizde mücadele edeceğiz baskıları kaldırmak için, biz daha güçlüyüz çünkü biz demokrasiyi savunuyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Kılıçdaroğlu: Erdoğan erken seçim kararı alacak

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    ….ınsallah ben cumhurbaskanı olacagım. beledıyelere ozerklık verecegım sonra eyalet olup kurdustanı kuracagız. hayırlısı ıle 1930 ların chplılıgınden kurtulup nasıl amerıkan usagı oldugumuzu acıklayacagız. turbanı cozdugum gece rahat uyudugum gıbı ınsallah kılık kyafet kanununuda kaldırıp laıklıgıtehlıkede olmaktan cıkaracagız. velhasıl belkı de Allah kısmet ederse ankaraya denız de getırecegız. memeklımıze 10000 tl maas verıp surıyelı kardeslerımı davul zurnayla ugurlayıp gonderecegım ama gıtmek ıstemıyecekler. bende canınız sagolsun dıyecegım bla bla…

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!