Kılıçdaroğlu ile Muharrem İnce krizden sonra ilk kez yan yana geldi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Prof. Dr. Mehmet Haberal, CHP'li Muharrem İnce’nin tedavi gören annesi Zekiye İnce'yi Başkent Hastanesi'nde ziyaret etti. Bu ziyaretle, "Saray'a giden CHP'li" krizinin ardından Kılıçdaroğlu ile Muharrem İnce ilk kez yan yana gelmiş oldu.

Kılıçdaroğlu ile Muharrem İnce krizden sonra ilk kez yan yana geldi

Haftalarca konuşulan “Saray’a giden CHP’li” haberi, CHP’de krize dönüşmüştü. CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun ziyareti doğrulayan açıklaması krizi zirveye çıkarmıştı. Saray’a giden CHP’linin Muharrem İnce olduğu iddiası üzerine sert bir basın toplantısı düzenleyen Muharrem İnce, haberin “genel merkezdeki bir çete” tarafından üretildiğini söylemişti. Aynı açıklamada İnce, Kılıçdaroğlu’nu birlikte açıklama yapmaya çağırmış ancak Kılıçdaroğlu’ndan olumlu yanıt gelmemişti. Kılıçdaroğlu, İnce ile görüşmek için de tarih vermemişti.

Krizin ardından basına yansıyan ilk görüşme yapıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Prof. Dr. Mehmet Haberal, CHP’li Muharrem İnce’nin tedavi gören annesi Zekiye İnce’yi Başkent Hastanesi’nde ziyaret etti. Bu ziyaretle, “Saray’a giden CHP’li” krizinin ardından Kılıçdaroğlu ile Muharrem İnce ilk kez yan yana gelmiş oldu.