Kılıçdaroğlu ile Said Nursi’nin fotoğrafı nasıl yan yana geldi?

Cumhuriyet düşmanı Said Nursi'nin fikri devamı iddiasındaki Nurcuların yayın organı Yeni Asya gazetesinde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun kutlama mesajı yayınlandı.

Kılıçdaroğlu ile Said Nursi’nin fotoğrafı nasıl yan yana geldi?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Nurcuların yayın organı Yeni Asya gazetesinin 51. yılı nedeniyle kutlama mesajı gönderdi.

Mesaj gönderen siyasetçiler arasında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ve CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir de yer aldı.

Kılıçdaroğlu, gazetede yayımlanan mesajında şu ifadeleri kulandı:

“Yeni Asya Gazetesi, 51 yıllık yayın çizgisi ve okur kitlesi birlikte değerlendirildiğinde, ülkemizin demokrasi mücadelesine önemli katkılarda bulunmuş bir basın kuruluşu olarak varlığını sürdürüyor. Fikir ve ifade özgürlüğü ile din ve vicdan özgürlüğünün kısıtlandığı günümüz Türkiye’sinde, Yeni Asya’nın bu kısıtlamaları aşma konusunda gösterdiği direngen ve kararlı duruşunu takdirle izliyorum.

Bu bağlamda, Yeni Asya’nın sözcülüğünü üstlendiği siyasal/toplumsal yapılar ile aramızdaki mesafeyi ortadan kaldıran unsur şüphesiz ‘Demokrasi’ konusundaki hassasiyetlerimizdir. Türkiye’nin temel problemlerinin çözümüne yönelik farklı çözüm önerilerimiz olsa da, sorunların neler olduğuna yönelik tesbitlerimizle birlikte düşünüldüğünde, hepimizin yegâne hedefi ülke demokrasimizin eksiksiz bir şekilde kökleşmesidir. Dolayısıyla, Yeni Asya’ya baktığımda da cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırma mücadelemizde gücü ölçüsünde verdiği katkıyı görüyorum. Bu duygularla Yeni Asya’ya yayın hayatında başarılar diliyor, Yeni Asya ailesine ve camiasına demokrasi mücadelemize verdikleri katkılar nedeniyle teşekkürlerimi sunuyorum.”