Kılıçdaroğlu kendine AKP’li başdanışman atadı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP’li milletvekili aday adayını başdanışman yaptı.

Kılıçdaroğlu kendine AKP’li başdanışman atadı
Kılıçdaroğlu kendine AKP’li başdanışman atadı

ERDEM ATAY / ÖZEL HABER

Veryansın Tv’nin edindiği bilgilere göre, daha önce Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nda (BDDK) görev yaptığı öğrenilen Recep Beşenk, yaklaşık bir ay önce CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı oldu.

Kılıçdaroğlu’nun bu görevlendirmesinden birçok CHP’linin rahatsızlık duyduğu konuşulurken, BDDK’da çalışan bazı bürokratların da CHP’lilere Beşenk ile ilgili, “Görev yaptığı zamanlarda AK Parti ve cemaatçi (Fetullah Gülen) olmayanlara yapmadığı kalmamış biridir” dediği öğrenildi.

2015 yılında AKP Mersin Milletvekili Aday Adayı olan Recep Beşenk, Diyarbakırlı.

Yaptığımız araştırma sonucu kendisine ait çok fazla bilginin, şahsi sitesi de dahil olmak üzere, internet ortamından kaldırıldığı görünürken, Beşenk’in 2015 seçimlerinde AKP Mersin Milletvekili Aday Adayı olduğuna ilişkin birkaç görüntü dışında bir bilgi bulunmuyor. Beşenk’in, adaylığıyla ilgili yapılan bazı haber ve videolarda şu ifadeleri kullandığı görülüyor:

“AK Parti’yi hazmedemiyorlar. Türkiye’nin geleceğinin AK Parti’de olduğuna inanıyorum. Türkiye’nin başarısı tartışılmaz tek partisi AK Parti. Bu partiden Mersin’e hizmet etmek büyük onur.”

Mersin Toroslar ve Mezitli AKP ilçe başkanlıklarında yapılan aday tanıtım toplantılarında da konuşan Beşenk, kendisini şöyle tanıtıyor:

“1962 yılında Diyarbakır’da doğdum. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini birincilikle kazandım. Yüksek dereceyle mezun oldum. Kriz öngörülerim nedeniyle 1995 yılında Ziraat Bankası Genel Müdür Başdanışmanlığı yaptım. 1997 yılında Başbakan başdanışmanı oldum. Cumhurbaşkanımızın teveccühleriyle 3 Kasım 2002 seçimlerinden sonra Meclis Yolsuzlukları Araştırma Komisyonu raportörü ve başdanışmanı olarak atandım. Daha sonra BDDK Başkan Başdanışmanı oldum.”