Kılıçdaroğlu, Peker'in Süleyman Soylu iddialarına ilişkin konuştu

CHP lideri Kılıçdaroğlu, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in Bakan Soylu ile ilgili iddiaları hakkında konuştu: Soylu istifa ederse, bu tartışmanın üzerini örterler. Yani ayrıl da bu tartışmalar olmasın. Hiç istifa etmesine gerek yok. Kapı gibi yerinde dursun, 'onların arkasındayım' desin açıkça.

Kılıçdaroğlu, Peker'in Süleyman Soylu iddialarına ilişkin konuştu
Kılıçdaroğlu, Peker'in Süleyman Soylu iddialarına ilişkin konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Halk TV'de Sedat Peker'in iddiaları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

"Soruşturma başlatabilecek cesareti olan bir savcı çıktı mı? Savcıya araştır diye talimat veren var mı? Ben savcıysam, adım da Cumhuriyet Savcısı’ysa ben bunu araştıracağım deyip ortaya çıkan var mı? Biz mafyaya kızıyoruz" diyen Kılıçdaroğlu, Soylu'yu eleştirdi:

'AKIL ALACAK ŞEY DEĞİL'

"Mafyanın büyüyeceği ortamı siyasi iktidar zaten yaratmış. Kol kola geziyorlar, fotoğraf çektiriyorlar. Bir mafya liderinin İçişleri Bakanı ya da siyasi ile yan yana fotoğraf çektirmesi ne demektir? 'Bana dokunma' anlamına gelir.

Sizin ne işiniz var onlarla? Düne kadar el bebek gül bebekti. Mitingler düzenlendi. Dünyanın hangi ülkesinde mafya liderine devlet koruma verir? Akıl alacak şey değil. Vallahi de billahi de bunlar devleti yönetmiyorlar, yönetemiyorlar, yönetemezler. Devlet soyuluyor; kaçakçılar, kokainciler, insan kaçakçıları bir tarafta. Her taraf yol geçen hanına döndü. Polisi, bürokrasiyi kimsenin suçlamaya hakkı yok. Suçlanacak kişiler onlara talimat verenler. Bu ülkenin polisine, jandarmasına, savcısına güveniyorum." 

SÜLEYMAN SOYLU İSTİFA EDER Mİ?

"Meclis'e taşıyacağız. Arkadaşlarımız bilgi belge topluyor" diyen Süleyman Soylu'nun istifa edip etmeyeceği yönündeki soruya şu cevabı verdi: 

"Soylu istifa ederse bu tartışmanın üzerini örterler. Yani ayrıl da bu tartışmalar olmasın. Hiç istifa etmesine gerek yok. Kapı gibi yerinde dursun, 'onların arkasındayım’ desin açıkça. Bahçeli de söylesin, 'gittim mafya liderini ziyaret ettim, gerekirse hepsini kucaklayacağım’ desin. Millet gerçeği, bunlar yerlerinde kaldığı zaman gerçeği görecektir. Erdoğan da seçimlere kadar kalsın. Konuşmuyor. Ne söyleyecek? ‘Mafya düzenine, çetelere karşıyız' diye eskiden söylüyordu. Bunlar ne Allah aşkına? İçişleri Bakanı bizi suçlayarak bu kirliliği örtemez."