‘Kılıçdaroğlu, sivrilen İmamoğlu’nu Muharrem İnce’yle dengeleyecek’

Muharrem İnce'nin 2023 seçimlerinde adaylığını ilan etmesinin ardından başlayan tartışmada yeni dir iddia gündeme geldi. Haber Türk yazarı Nagehan Alçı, İnce'ye genel sekreterlik görevi verilerek İmamoğlu'nun dengelenmeye çalışılacağını iddia etti.

‘Kılıçdaroğlu, sivrilen İmamoğlu’nu Muharrem İnce’yle dengeleyecek’

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun parti yönetiminde değişikliğe gideceğini ve Muharrem İnce’ye genel sekreterlik önermeyi düşündüğünü ileri sürdü.

Haber Türk yazarı Nagehan Alçı, “Kemal Bey’in önümüzdeki günlerde parti yönetiminde bazı değişiklikler yapması bekleniyor. Kulağıma şu bomba iddia geldi: Kılıçdaroğlu, İnce’ye Genel Sekreterlik önermeyi düşünüyormuş” dedi.

Alçı iddiasını şöyle sürdürdü:

“İnce açıkça hem CHP Genel Başkanlığı hem de Cumhurbaşkanlığı adaylığını hedeflediğini açıkladı ve bu yönde çalışmalara başladı. Kemal Kılıçdaroğlu bu çıkışa karşı İnce’yi yanına alma hamlesi yaparsa herkesi şaşırtmış olur.

Bu, parti içi dengeler açısından da önemli. Ekrem İmamoğlu çok sivrildi, hatta CHP’nin koridorlarında ‘fazla sivrildiği’ konuşuluyor. İmamoğlu’nu dengelemek için de İnce faktörünü devreye sokmak Kılıçdaroğlu açısından akıllıca bir hamle gibi görünüyor.”

Kılıçdaroğlu, adaylık açıklamasına tepki göstermişti… Muharrem İnce’den yanıt geldi