Kılıçdaroğlu'na 'adam müsveddesi' bile demeyen Davutoğlu bugün ne dedi?

Kılıçdaroğlu'nun Gelecek Partisi'ne yaptığı 'hayırlı olsun' ziyareti sonrası verilen sıcak mesajlar ikilinin geçmişte birbirine karşı kullandıkları sert üslubu yeniden gündeme getirdi.

Kılıçdaroğlu'na 'adam müsveddesi' bile demeyen Davutoğlu bugün ne dedi?
Kılıçdaroğlu'na 'adam müsveddesi' bile demeyen Davutoğlu bugün ne dedi?

VERYANSIN TV

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nu ziyaret etti. 

Ziyaret sonrası konuşan Kılıçdaroğlu, "Sayın Genel Başkan ve arkadaşlarıyla birlikte Türkiye'nin, dünyanın sorunlarını, ekonomiyi değerlendirdik. Sayın Genel Başkan, Gelecek Partisi'nin görüşlerini de dile getirdi. Ortak söylem oluşturmamız da önemliydi. Biz Türkiye'de herkesin düşüncesini özgürce ifade edebileceği bir Türkiye özlemini dile getirdik" dedi.

Ahmet Davutoğlu ise "Bizim şimdi yapmamız gereken sık sık ziyaretlerle görüşmelerle bir siyasi çizgi takip etmektir. CHP, Türkiye'nin en eski partisidir. Biz Gelecek Partisi olarak da bütün toplumu kuşatıcı bir siyaset oluşturmaya çalışıyoruz." dedi.

Daha birkaç ay önce Akit TV'de programa çıkan Davutoğlu kendisine CHP'nin sorulması üzerine "Hayatım CHP zihniyetiyle mücadele etmekle geçti" yanıtını vermişti.

'KILIÇDAROĞLU ADAM OLMADIĞINI GÖSTERMİŞTİR'

2016 yılında dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu, Finlandiya'nın başkenti Helsinki'ye yapacağı ziyaret öncesinde Esenboğa Havalimanı'nda basın toplantısı düzenlemiş ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'na ilişkin sözleri ile ilgili olarak sert açıklamalar yapmıştı.

Kılıçdaroğlu'na "adam müsveddesi" demeyi bile çok gördüğünü söyleyen Davutoğlu, sosyal medya hesabından da Kılıçdaroğlu'nu takibi bırakmıştı.

Davutoğlu o konuşmasında şunları söylemişti:

"Siyasi hayatın esası edeptir, nezakettir, üsluba dikkattir. Bugün Sayın Kılıçdaroğlu iki büyük hata yaptı. Birincisi Bakanımıza ki çok değerli bir hanımefendidir, ona yönelik sarf ettiği hiçbir siyasetçiyi bırakın, herhangi bir insanın ağzına yakışmayacak sözler sarf etmiş olması. Bunun izah edilir, açıklanır tarafı yoktur. Bu hatada ısrar edip ikinci bir açıklama yapması ise daha büyük bir hatadır. Eğer bir özür dilemiş olsaydı en azından daha önceki hatasını telafi etmiş olmazdı ama kendi hatasını fark edecek düzeyde akıla sahip olduğu ortaya çıkmış olurdu. Birincisiyle edepsizlik yapmıştır, ikincisiyle akılsızlık da yaptı. Bugünkü konuşmasında, bana dönük hitaben 'Bana adam gibi cevap versin Başbakan demişti, şimdi ben ona diyorum ki 'Adam olana adam gibi cevap verilir. Bu konuşmasından sonra ben onu sınıfından da saymıyorum, adam müsveddesi demeyi bile kendisine çok görüyorum. Esas tepki göstermesi gereken, esas bu tutum karşısında kadın onuruna, insan onuruna sahip çıkması gerekenler, CHP içindeki kadınlardır, milletvekillerimizdir. CHP'ye oy vermiş bütün kadınlarımızı, Sayın Kılıçdaroğlu'nun bu ifadesinden sonra bu soruyu kendisine yöneltmelerini bekliyorum. Bu yapılan hakaret, bütün kadınlara yapılan hakarettir. Bu yapılan hakaret insanlık dışı bir şeydir. Kınama, lanetleme lafını hafif buluyorum. Adam olmadığını göstermiştir, insan olmadığını göstermiştir. Bu ifadede ısrar etmesi daha büyük bir hata olmuştur. Ümit ederiz çıkar ben yanlış yaptım bu hanımefendiden özür diliyorum der"