Kılıçdaroğlu'na HDP'li Temelli'den tepki çeken cevap

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun yapmış olduğu açıklamalara yanıt veren HDP'li Sezai Temelli, 'Çözümün adresi ve asıl muhatabı İmralı'dır' diyerek terör örgütü elebaşı Öcalan'a bağlılıklarını itiraf etti.

Kılıçdaroğlu'na HDP'li Temelli'den tepki çeken cevap

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun “Devlet dediğiniz kurum gayrimeşru bir organla muhatap olmaz. Erdoğan bunu yaptı. Devleti, İmralı ile muhatap kıldı. Mesela İmralı meşru bir organ değil. Meşru organ kimdir? HDP’yi meşru organ olarak görebiliriz. Eğer bu sorun çözülecekse meşru bir organla çözebiliriz' sözlerine HDP Van Milletvekili Sezai Temelli'den cevap geldi.

TEMELLİ'DEN PKK İTİRAFI

Temelli sosyal medya hesabı üzerinden Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına yönelik olarak "Kürt sorununun çözümünün yegane muhatabı HDP değil ama bu sorunun çözümü adına bugün demokratik siyaseti var eden ve kolaylaştıran başlıca aktör HDP’dir. Ama asla unutulmaması gereken şey demokratik çözümün adresi ve asıl muhatabı İmralı’dır" derken "Süreci tıkayan, toplumsallaştırmayan ve masayı deviren AKP çözümsüzlükten medet umarken bu anlayışın çıkmaz sokak olduğu artık görülmelidir" şeklinde bir mesaj yayınladı.

Sosyal medya üzerinden cevabı için eleştiri alan Temelli'ye sosyal medya kullanıcılarından tepkiler yağdı.