Kılıçdaroğlu’ndan Atatürk portreli Can Atalay mesajı: Anayasa paylaştı

Eski CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, TİP'li Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesi üzerine iki mesaj paylaştı. Atalay'ın düşürülme kararını okuyan Bekir Bozdağ'ın Fetullah Gülen için "kıymetli değerimizdir" dediğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, ikinci mesajında Atatürk portresiyle birlikte 1921 Anayasası'nın 1. Maddesi'ni paylaştı.

featured

Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TİP Hatay Milletvekili Can Atalay hakkında, Yargıtay 3’üncü Ceza Dairesi’nin verdiği kararın Meclis Genel Kurulu’nda okunarak milletvekilliğinin düşürülmesi üzerine mesajlar paylaştı.

thumbnail
İlişkili Haber
Vekilliği düşürülen Can Atalay’dan ilk açıklama

İlk olarak bir açıklama yapan Kılıçdaroğlu, Atalay’ın vekilliğinin düşürülmesi kararını okuyan AKP’li Bekir Bozdağ’ın FETÖ elebaşı Fetullah Gülen için “kıymetli değerimizdir” dediğini hatırlattı.

Kılıçdaroğlu, “FETÖ terör örgütü liderine “kıymetli değerimizdir” diyenlerin okuttukları karar, millet vicdanında hükümsüzdür. Millet iradesine darbe yapanlara GEÇİT YOK! Can Atalay, milletin vekilidir!! Demokrasiye, hukuka ve adalete sonuna kadar sahip çıkacağız. #CanAtalay” dedi.

thumbnail
İlişkili Haber
Vekilliği düşürülen Can Atalay’dan ilk açıklama

İKİNCİ MESAJDA ATATÜRK VE ANAYASA

Daha sonra ikinci bir paylaşımda bulunan Kılıçdaroğlu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün portresiyle birlikte 1921 Anayasası’nın birinci maddesini paylaştı.

 

 

 

Kılıçdaroğlu’ndan Atatürk portreli Can Atalay mesajı: Anayasa paylaştı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. KK, sen git Eklemeddin mi ekmeleddin mi neyse onun paylasimini yap. Ataturk’un adini da agzina alma.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!