Kılıçdaroğlu'ndan 'dostlarımız' vurgulu 'kucaklaşma' açıklaması: Her kimlikten...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'kucaklaşmaya' ihtiyaçları olduğunu söyleyerek, bunu dostlarıyla beraber sağlayacaklarını söyledi. CHP lideri 'Doğusu batısı, güneyi kuzeyi her kesimden insanımızla, her kimlikten her inançtan insanımızla, her yaşam tarzından insanımızla kucaklaşacağız.' ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'ndan 'dostlarımız' vurgulu 'kucaklaşma' açıklaması: Her kimlikten...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kemal Baytaş Kütüphanesi, Diş Polikliniği, Çankaya Evi ve Mali Hizmetler Ofisini içinde barındıran Çankaya Belediyesi Yıldız Hizmet Binası açılışına katıldı.

Kılıçdaroğlu şöyle konuştu. 

'KUCAKLAŞMAYI DOSTLARIMIZLA BİRLİKTE SAĞLAYACAĞIZ'

''Zaman zaman şu soruyu belki kendinize belki arkadaşlarınıza belki komşularınıza da dillendiriyorsunuz; 'Ne olacak bu memleketin hali' diye. Sakin ola ki umutsuzluğa kapılmayın. Memleket çok güzel olacak. Her şeyi çok güzel yapacağız. Asla umutsuzluğa kapılmayın ve korkmayın. Bu konuda elimizden gelen her türlü çabayı göstereceğiz. Bizim gruplaşmaya ihtiyacımız yok, kavgaya ihtiyacımız yok, birbirimize farklı gözlerle bakmaya ihtiyacımız yok, bir başkasını ötekileştirmeye ihtiyacımız yok. Bizim kucaklaşmaya ihtiyacımız var. Onu dostlarımızla beraber sağlayacağız.

'HER KİMLİKTEN İNSANIMIZLA KUCAKLAŞACAĞIZ'

Doğusu batısı, güneyi kuzeyi her kesimden insanımızla, her kimlikten her inançtan insanımızla, her yaşam tarzından insanımızla kucaklaşacağız. Bunun sözünü veriyorum. Hiç endişe etmeyin. Az kaldı. Geliyor gelmekte olan. Ve düzelteceğiz. Dostlarımızla beraber düzelteceğiz. Beraber ve birlikte düzelteceğiz. Sözüm söz. Bu topraklarda hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Bu topraklarda her evde huzur olacak. Her evde bereket olacak'' dedi.