Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a ‘Şehitler tepesi’ tepkisi: Boş kalmayacaksa çocuklarını gönder

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 'Şehitler tepesi boş kalmayacak' sözlerine atıfta bulunarak, 'Boş kalmayacaksa çocuklarını gönder oraya' diye çıkıştı.

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a ‘Şehitler tepesi’ tepkisi: Boş kalmayacaksa çocuklarını gönder

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM’deki grup toplantısında konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

*Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en ağır yargı krizini yaşamaktadır. Tarihten gelen bütün o adalet duygusunun perçinlenmesi gerekirken giderek zemin kaybettiğini görüyoruz.

‘ZAVALLI HARP OKULU ÖĞRENCİLERİ’

* Egemen güçlerin siyasal yandaşların telkiniyle uyuşturucu kaçakçıları, FETÖ’nün en önemli adamları serbest bırakılırken gariban harp okulu öğrencileri hapiste, neden? Bunu sormak zorundayız.

*(Osman Kavala tepkisi) Dünyanın bütün nehirleri adalete susamış bir insanın susuzluğunu gidermeye yetmez. Bir kişiye yapılan haksızlığı zulmü kabul edemeyiz. Zulüm karşı sesimizi yükseltmezsek, sadece düşüncelerimizi değil insanlığımızı da kaybetmiş oluruz. Mahkeme oturuyor beraat kararı veriyor. Odasındaki bütün eşyaları dağıtıyor nasıl olsa beraat ediyorum diye. Cezaevi aracındayken Erdoğan konuşuyor, ‘Dün onu beraat ettirmeye kalktılar’ dedi. Kimsin sen ya kimsin sen! Bu lafı eden insanda adalet duygusu yoktur. Hemen harekete geçirdi, cezaevi arasındayken yine hapishaneye götürüldü. Bu mudur hak hukuk? Buna aklı başında olan kişinin itiraz etmesi lazım. Bunun siyasi yönü yoktur arkadaşlar bu insani, ahlaki bir meseledir. Artık hakimler savcılar alçak kurulu diyebiliriz. Hemen toplanıyorlar o yargıç hakkında hemen soruşturma açıyor. Biz de kalkıp bu ülkede adalet var diyeceğiz!

‘SÜLEYMAN ŞAH TÜRBESİNİ KAÇIRANA KAHRAMAN MI DENİR’

*Filistin bile bizi desteklemiyor bugün. Bunları söylerken Türkiye’nin mavi vatanda daha güçlü olması gerektiğini ifade etmek için söyledim. Herkesle kavga ettiler. Kahramanlık edebiyatı yapıyor. Sen kim kahraman kim ya. Süleyman Şah Türbesi’ni kaçırana kahraman mı denir. Egemen güçlerinin gösterdiği havucun peşinden koşmayacaksınız. Kahraman Trump bir süre geçiyor hain Trump. Sen kimsin ya! Dışişleri Bakanlığı’nın sağlıklı bir politikası yok mu ya!

‘İDLİB’DE, LİBYA’DA NELER OLUYOR?’

*Saray’da oturup dış politika belirliyorlar. Defalarca söyledim; tek bir mehmetçiğimizin tırnağı bütün Suriye’den daha değerlidir. Tek bir mehmetçiğimizin tırnağı Libya’dan daha değerlidir. Türkiye’nin çıkarları olunca bizim evlatlarımız eyvallah ama Türkiye Cumhuriyeti devletinin ordusu sarayın ordusu değildir. Egemen güçler maşa kullanırlar: TC devletini egemen güçlerinin maşası haline getirecek kadar bu ülkeye yapılacak başka ihanet yoktur.

Bunlardan biri de beyefendiye ‘aptal’ dedi. Benim ağırıma gidiyor. İdlib için gazeteciler soruyor,

‘Savaş diyebilirim’ diyor. Niye Melcis’e kapalı oturumda bilgi vermiyorlar? Ne oluyor bu İdlib’de? Ne oluyor bu Libya’da? Biz bunları öğrenmek zorundayız. ”

*Şehitler tepesi boş kalmayacaksa çocuklarını gönder oraya.

*Kendi söylediğine kendisi yalan diyor. Daha önemlisi. Bunlar tamam. Daha önemlisi şu ifade Türkiye’nin geleceği açısından önemli, Rusya Suriye güçlerine en üst seviyede destek veriyor. Bunun aksini söyleyen mi var. İnkar etseler de bu tespit bizde. ‘Bu mücadelenin içinde olmaya mahkûmuz’ diyor. Dikkatinizi çekerim. Niye mahkûmsun Amerikalılar mal varlığını araştırırlar diye mi mahkûmsun?

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Lejyoner Hafter’e karşı biz orada yönetici kahraman askerlerimiz ve Suriye Milli Ordusu’ndan ekiplerimizle beraber oradayız. Mücadeleyi orada sürdürüyorlar. Tabi bir kaç tane şehidimiz var. Bir kaç tane şehidimizin karşılığında yüze yakın orada lejyonerlerden etkisiz hale getirdik. Şehitler tepesi hiçbir zaman boş kalmayacak” ifadelerini kullanmıştı.