featured

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a sert ‘Katar’ yanıtı: Erdoğan Türkiye’nin önündeki takozdur

service

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ‘Ordu Katar’a satıldı’ diyen CHP’li vekili eleştirmeyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik “Bu millet, seni asla affetmeyecek” sözlerine sert yanıt geldi. Kılıçdaroğlu “Türkiye’nin önünde bir takoz var, o takozun adı Recep Tayyip Erdoğan’dır. O takozu Türkiye’nin önünden çekip çıkarmak bu milletin şerefli bir görevi olacaktır.” dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ‘Ordu Katar’a satıldı’ diyen CHP’li vekili eleştirmeyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sert tepki göstermişti. 

Erdoğan “Şimdi buradan sesleniyorum: Ey CHP’nin başındaki zat, senin milletvekilin kalkacak, benim Silahlı Kuvvetlerime bu denli hakaret edecek, bu denli edepsizce, alçakça hakaret edecek ve sen bunu kapıya koyamayacaksın. Bak söylüyorum, Mehmetçiğine, askerine bu denli sahip çıkan bu millet, seni asla affetmeyecektir. Bunu bir defa bilesin. Sandıklar da seni affetmeyecektir.” İfadelerini kullanmıştı.

Erdoğan’a Kılıçdaroğlu’ndan sert yanıt geldi. 

Kılıçdaroğlu açıklamasından satır başları şöyle:

CHP’Lİ VEKİLE ‘RAPOR’ HATIRLATMASI

Her hafta milletvekili arkadaşlarımıza giden raporlar var. O raporlarda TSK’nın ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın siyaset konusu yapılmaması isteği vardır. Bu miras bize Mustafa Kemal ve arkadaşlarından geliyor. Ordu bizim ordumuzdur. Ordu, hiç kimse unutmasın Mustafa Kemal’in ordusudur. Şimdi bu kişiye sormak isterim, sen başbakanken 4 Temmuz 2003’te 11 askerin başına çuval geçirildiğinde ne yaptın? Nota ver dedik, ne notası müzik notası mı? dedin. Bunu yapan adam vatanı orduyu sever mi? Sen bize kalkacaksın ordu üzerinden ders vereceksin, sen kim ordu kim?

KILIÇDAROĞLU: SEN KENDİ ORDUSUNA KUMPAS KURAN BİR BAŞBAKANSIN

Sen çocuklarını niye askere göndermedin? Madem peygamber ocağı senin çocuğun da orada askerlik yapsın. Sen kim ordu kim? Balyoz, Ergenekon oldu, bunu FETÖ ile yaptı. Sen bırak gevezeliği, sen FETÖ ile işbirliği yapıp orduya kumpas kuran başbakan mısın değil misin? Bunu onların milletvekilleri televizyona çıkıp söylüyor. İttifak yaptık diyor. Sen kendi ordusuna kumpas kuran bir başbakansın.

Milli Savunma Bakanı siyasete girdiği andan itibaren bizim muhatabımızdır. Şimdi ben ona ve Erdoğan’a soruyorum. Süleyman Şah türbesinin bulunduğu topraklar bizim topraklarımız. Orada bizim bayrağımız dalgalanıyordu. Sen Genelkurmay Başkanı’ydın Erdoğan başbakandı. Kendi toprağında terör örgütünün isteği üzerine kendi bayrağını indiriyorsun utanmadan, türbeyi kaçırıyorsun utanmadan, sen bana ordudan mı bahsediyorsun utanmadan… O talimatı kim verdi? Ordu üzerinden bize saldıramazsın. O ordu peygamber ocağıdır. O ordu Mustafa Kemal’in ordusudur başka kimsenin değil.

Orduyu bu kadar seviyorsan, sen başbakanken ordunun genelkurmay başkanını terörist diye hapse attırmadın mı?

KILIÇDAROĞLU: PUTİN’DEN ALDILAR DERSİ, KATAR KATAR DÖNDÜLER

Sen orduyu darmadağın ettin, devlete bu kadar ihanet eden kişi hala bizi suçlayacak. Sen kimsin ya, kimsin sen? Suriye’de 36 askerimiz şehit oldu, Rusya vurdu. Erdoğan ne yaptı? Kınadı mı? Soluğu Moskova’da aldılar. Türkiye Cumhuriyeti yöneticilerinin bu kadar aşağılandığına tanık olmamıştım. Putin dakikalarca kapının önünde bekletti. 36 askerimiz şehit oldu. Bu ordu seven ne yapıyor? Putin’den aldılar dersi, Katar Katar Türkiye’ye döndüler. Sen kim ordu kim?

TANK PALET FABRİKASI

Tank Palet fabrikasının değeri 20 milyar dolar. Ordunun elinden alındı. Katar ordusuna verildi. Kaça verildi? Hiç para alınmadı, sıfır. Kuruş olarak 1 kuruş değil. Katarlılar buna bir uçak verdiler. O uçağın adı Tank Palet’in rüşveti olarak tanımlanmak zorundadır. Bunu gündeme getirdik, kendi ordusunu, kendi fabrikasını yabancı bir orduya neden teslim ediyorsun Ethem Sancak ile beraber?

Ordu Erdoğan’ın ordusu değildir. Ordu üzerinden siyaset yapmak doğru değildir. Akdeniz’de bir gemimiz arandı. Aramaya yapacağız diye bekliyorlar 4 saat geçiyor cevap yok. Kimse Erdoğan’a ulaşamıyor. Roma’daki büyükelçiliği arıyorlar 1 saat de oradan geçiyor. 5 saatin sonunda bunlar da inip gemiyi arıyorlar. Ne tepki geldi? Milletvekilimizin söyleminin çarpıtılarak kullanılması bu olayın kapatılmasına yöneliktir. Uluslararası sularda helikopterden indiler, mürettebatını tutukladılar, aramayı yaptılar senden tık yok, tık.

‘ERDOĞAN TÜRKİYE’NİN ÖNÜNDEKİ TAKOZDUR’

Bir ülkenin cumhurbaşkanı mal varlığı dolayısıyla tehdit ediliyorsa, egemen güçler talebini karşılıyorsa o cumhurbaşkanı o ülke için artık bir milli güvenlik sorunudur. İşin özeti budur. Türkiye’nin önünde bir takoz var, o takozun adı Recep Tayyip Erdoğan’dır. O takozu Türkiye’nin önünden çekip çıkarmak bu milletin şerefli bir görevi olacaktır.

‘ÖĞRETMENLER İÇİN MESLEK KANUNU ÇIKARACAĞIZ’

Eğitimde yaşanan sorunlara dikkat çeken Kemal Kılıçdaroğlu, öğretmenlerle ilgili vaatlerini şöyle sıraladı:

“İktidara gelir gelmez yapacağımız ilk iş öğretmenler için ayrı bir meslek kanunu çıkaracağız. Hiçbir öğretmen yoksulluk sınırının altında aylık almayacak. Bütün öğretmenler kadrolu olacak. Her 24 Kasım’da öğretmenlere birer maaş ikramiye vereceğiz. Öğretmenlere 3600 ek gösterge vereceğiz. Türkiye’nin yatırımlarının en az yüzde 18’ini eğitim yatırımlarına ayıracağız. Köy okullarını yeniden açacağız, taşımalı eğitime son vereceğiz. Eğitimin üretime dönük olması lazım. Eğitimin istihdam yaratması lazım. Bütün organize sanayi bölgelerinde teknoloji liseleri açacağız. 6 yıl olacak, yatılı olacak. Belli bir sınıftan sonra öğrenci eğitim aldığı konuda ilgili fabrikada staj yapacak. Sosyal güvenlik primlerini devlet verecek. En yetenekli çocuklarımızın buraya gelmesini istiyoruz. Her okulun bir bütçesi olacak. Okul aile birliği ve okul yönetimi bütçeyi yönetecek. Dostlarımızla birlikte iktidar olduğumuzda eğitimi göreceksiniz, pırıl pırıl okulları göreceksiniz.”

‘RAKAMLARA KİMSE İNANMIYOR’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Covid-19 önlemlerine de değinen Kılıçdaroğlu şöyle dedi:

“Bir pandemi döneminden geçiyoruz. Büyük sıkıntılar var. Olay başladığında hükümeti eleştirmedik. Biz de çözümler önerdik. Bu önerilerin yüzde 99’u uygulanmadı ve pandemi süreci iyi yönetilemedi. Nasıl bir anlayıştır? Uçağa binmeyi yasaklıyorsunuz, uçak biletinde KDV’yi yüzde 1’e indiriyorsunuz. Bu kadar akıl dışı uygulamalar. 13 bin 746 vatandaşımız resmi rakamlara göre hayatını kaybetti. Gerçek rakamlar bunun çok üzerinde. Belediyeler defin işlemlerini yapıyorlar. Doktorlar sahada çalışıyor. Topluyorsunuz, rakam çok daha yüksek çıkıyor. Hükümetseniz ve toplumda bir saygınlığınız olsun istiyorsanız gerçek rakamları açıklamanız lazım. Ya da hiç rakam açıklamazsınız, ona da saygı gösteririz. Türkiye’nin rakamlarına kimse inanmıyor. Türkiye’yi bu hale niye düşürüyorsunuz?”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önlemlere ilişkin açıklamalarını yetersiz bulan Kılıçdaroğlu,  “Salgınla ilgili önlemler tamam, ekonomi ile ilgili önlemlerle tek satır yok. ‘Dükkanı kapat’ diyorsun, ‘her şeyi kapat’ diyorsun peki bu adam nasıl geçinecek? Bununla ilgili tek bir cümle kurulmadı. 3-4 saat oturup konuşacaklar, ‘salgını nasıl engelleriz’ diye konuşacaklar, sokağa çıkma yasağı ilan edecekler ama ekonomi ile ilgili tek cümle kurmadılar” ifadelerini kullandı.

KATAR’LA TİCARET ANLAŞMASI

Kemal Kılıçdaroğlu, Borsa İstanbul’un yüzde 10’luk hissesinin Katar’a verilmesiyle ilgili eleştiriler getirerek, “Dünkü toplantısının 2 dakikasını pandemiye, bize 25 dakika ayırdı. Demek ki biz onun korkulu rüyasıyız. Şöyle diyor; Varlık Fonu’nun Borsa İstanbul’daki payı yüzde 80,6’dır, Bay Kemal bunu iyi bil’. Bunu zaten hepimiz biliyorduk, belki sen yeni öğrendin. Bu Varlık Fonu niye Sayıştay’ın denetimine tabi değil, neden sen başkanısın bunun? Bütün kamu bankaları, teknoloji firmaları burada. Erdoğan istese bir kanunla Ziraat Bankası’nı bir Katarlı bakkala 1 dolara satabilir, ya da oğluna ya da yakınına. Çünkü ihale kanununa tabi değil. ‘Kaça sattığını açıkla’ dedim. Varlık Fonu açıklama yaptı ‘200 milyon dolar’ diye. Neye göre 200 milyon dolar?” dedi. 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a sert ‘Katar’ yanıtı: Erdoğan Türkiye’nin önündeki takozdur

You have to agree to the comment policy.

0 Yorum

  1. 1 sene önce

    Sayın Kılıçdaroğlu nın fikirlerini, ideolojisini, ittifaklarını hazmedemiyorum. Chp Atatürk ün bıraktığı parti değildir kesinlikle. Lakin Sayın Kılıçdaroğlu doğru konuştu. Veryansın tv de neden tüm konuşmasını yayınlamadı anlayamadım. Bir de kumpas olduğu zaman da kendisinin de sesi çok çıkmadı. Yani sadece Tayyip Erdoğan suçlanırsa yanlış olur. Siyaset çok pis birşey. Uzak durmak lazım.

    Cevapla
  2. 1 sene önce

    Yabanci fonlardan para alan siyasetcileri…konusturmadigim gibi, …hainlikten… delige tikardim…, taki halkin önünde… gercekleri konusuncaya kadar… canini cehenneme selavatlardimm…

    Cevapla