Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’ın ‘koltuk’ sözlerine videolu yanıt

Eski CHP lideri Kılıçdaroğlu, kendisi için "Bunun derdi de CHP içinde giderek artan bir tarafını da kendisinin oluşturduğu kavgayı da gözlerden saklayarak sessiz sedasız yeniden genel başkanlık koltuğuna geri dönmek" ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt verdi. Kılıçdaroğlu yanıtına Erdoğan'ın 1993 yılındaki sözlerinin yer aldığı bir videoyu da ekledi.

featured

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Eskişehir İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı’nda yaptığı konuşmada Kemal Kılıçdaroğlu’na “Eski genel başkanı derseniz, yarısı yalan, yarısı yanlış ama tamamı da cehalet ürünü hezeyanlarla bize sataşarak gündemde kalmaya çalışıyor. Bunun derdi de CHP içinde giderek artan bir tarafını da kendisinin oluşturduğu kavgayı da gözlerden saklayarak sessiz sedasız yeniden genel başkanlık koltuğuna geri dönmek.” ifadeleriyle yüklenmişti.

KILIÇDAROĞLU’NDAN YANIT

Kılıçdaroğlu, X hesabından yaptığı paylaşımla Erdoğan’ın sözlerine yanıt verdi.

Erdoğan’a 1993 yılında kaydedilen “çay-simit” videosunu paylaşarak yüklenen Kılıçdaroğlu, Koltuk derdi olanın Allah belasını versin! Erdoğan sen sadede gel! Kuru simidin fiyatı 15 TL olmuş memleketimde…” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, paylaşımında şu sözlere yer verdi:

“Al sana 17.002 TL asgari ücret, 10.000 TL emekli maaşıyla, çay simit hesabı! Cümleler ve hesaplar sana aittir ve ilginç şekilde doğrudur… 1 Simit 15 lira, 1 çay 10 lira. 3 çocuk hatun ve sen 5 kişilik bir aile. Gün 3 öğün, ay 30 gün. Bir çay bir simit 25 lira. Bir öğünde 125 lira. 3 öğünde 375 lira. Aylık 11 bin 250 TL.     Değerli kardeşlerim, bu zalim yönetim bu aziz millete 1 bardak çayla 1 simidi bile layık görmüyor. Bunların peşinden nasıl gideceksiniz? Evin kirasını kim ödeyecek? Elektrik parasını kim ödeyecek? Su parasını kim ödeyecek? Çoluk çocuğun okul masraflarını kim karşılayacak? Soruyorum size. İşte ekonominin durumu bu…”

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’ın ‘koltuk’ sözlerine videolu yanıt

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!