Kılıçdaroğlu’ndan erken seçim çıkışı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan “erken seçim” çıkışı geldi. Bir televizyon programında soruları yanıtlayan Kılıçdaroğlu “Zaten yönetemiyorlar. Normalde onların Türkiye'de şartlar daha da ağırlaşmasın diye erken seçime gitmeleri gerekir.” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’ndan erken seçim çıkışı

“ERKEN SEÇİME GİTMELERİ GEREKİR”

Işık'ın, “Erken seçim talebiniz var mı?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Zaten yönetemiyorlar. Normalde onların Türkiye'de şartlar daha da ağırlaşmasın diye erken seçime gitmeleri gerekir. Yoksa şartlar giderek ağırlaşacak. Bunlar ülkeyi yönetemiyorlar artık. Fatura kime çıkar? Fatura Saray'a çıkmaz. Fatura garibana çıkar zaten. Adama bin 168 lira veriyorsunuz, '30 gün geçineceksin'. 4 kişilik aile düşünün. Günde 39 lira parayla bu adam nasıl geçinecek ya? Bunlarda vicdan var mı Allah aşkına? 39 liraya mahkum ediyorlar 2 milyon kişiyi.”

“SÜRÜ BAĞIŞIKLIĞI…”

Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı verilerin doğruluğuna ilişkin tartışmalara da değinen Kılıçdaroğlu “Biz doktorlarla görüşürken, aynı zamanda belediyelerimizin olduğu yerlerden bilgi alırken, verilen bilgilerin çok doğru olmadığını, toplumdan gizlendiği gerçeğini biz de gördük. Tabi bunu Türk Tabipleri Birliği de açıkladı. Bir süre sonra her şey serbest bırakıldı. Aslında şu anda ‘sürü bağışıklığı' dediğimiz bir süreç içinde gidiyoruz” Diye konuştu.

‘LONDRA’DAKİ TEFECİLERE TESLİM ETMEDİLER Mİ?’

Kılıçdaroğlu “AKP’ye 18 yıldır bu memleketin 83 milyonunu Londra'daki bir avuç tefeciye teslim etmediler mi? 18 yıldır tefecilere çalıştıkları kadar bu ülke için çalışmadılar. Bir daha söyleyeyim. Yine dava açarlar. Açsınlar. Açmazlarsa namerttirler. “Tepkisinde de bulundu.