Kılıçdaroğlu’ndan ‘Mersin’ çıkışı: Bir adım geri gitmeyeceğim

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin Mezitli’de polis memuru Sedat Gezer’in şehit olduğu PKK saldırısından sonra iktidarın CHP’yi suçlamasına sert tepki gösterdi.

featured

Halk Tv yazarı Fikret Bila’ya konuşan Kılıçdaroğlu, “Ortada teröristlerle kahramanca çatışan ve onları polisevine sokmayan kahraman bir şehidimiz var ama iktidar bu olay üzerinden CHP’ye ve bana kumpas kurmakla meşgul” ifadesini kullandı.

‘MANŞET ATMAYI ŞEHİTTEN DAHA ÇOK ÖNEMSİYORLAR’

Kılıçdaroğlu şu değerlendirmeyi yaptı:

“Şehit kanı üzerinden kumpas kuran bir Saray ve onun fotoromancısı var. Kumpas kurulan ben utanıyorum, bunlar utanmıyor. Şehidi bile kendilerine rant malzemesi yapmaktan çekinmiyorlar. CHP ve bana kumpas kurmayı, yandaş gazetelere, televizyonlara manşet atmayı şehitten daha çok önemsiyorlar. Bu utanmazlık, vicdansızlık, akılsızlıktır.”

‘DEVLET NE YAPIYOR?’

Kılıçdaroğlu, iktidarın seçime kadar bu tür kumpaslara devam edeceğini belirterek şöyle konuştu:

“Bu kumpas tam bir rezalettir. Seçime kadar buna benzer rezaletler yapacaklarını biliyorum. Biz hazırlıklıyız. Bu rezaletlerle beni sindireceklerini sanıyorlarsa yanılıyorlar. Biz sinmeyiz. Eğer geri adım atacağımı sanıyorlarsa yine yanılıyorlar. Bir adım geri gitmeyeceğim. İktidara hodri meydan diyorum. Elinizden geleni ardınıza koymayın. Ne beni ne CHP’yi ne milleti sindiremezsiniz. CHP bu cumhuriyeti kurmuş, yurtseverlerin partisidir. CHP’yi terörle ilişkilendirmek için kurulacak bu gibi bütün kumpasları boşa çıkarmasını biliriz. DNA raporları ellerindeyken yalan söyleyip kumpas kuruyorlar. Taksiciyi şahit gösteriyorlar. Peki devlet nerede? Devlet ne yapıyor? Gerçekten ben utanıyorum, bunlar utanmıyorlar.”

NE OLMUŞTU?

Mersin’in Mezitli ilçesinde bulunan polisevine 26 Eylül Pazartesi günü akşamı terör saldırısı düzenlenmişti. Saldırıda polis memuru Sedat Gezer şehit olmuştu. Saldırı sonrası saldırganlardan birinin kimliğinin Dilşah Ercan olduğu belirtilmişti. Saldırının hemen ardından Dilşah Ercan’ın isminin CHP’nin ‘Tutuklu Gazeteciler Raporu’nda ‘gazeteci’ olarak yer aldığına ilişkin iddialar sosyal medyada gündem olmuştu. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Meclis’te düzenlediği basın açıklamasında iddialara ilişkin olarak “CHP’nin; 2012 yılında yapmış olduğu, 2013 yılında kamuoyu ile paylaştığı; o dönem bütün siyasi partilere yolladığımız, halen daha da referans bir kaynak olarak gösterilen Tutuklu Gazeteciler Raporu’nun bir sayfasından CHP’ye hesap sormaya çalışan, iftira atan hadsizler var” ifadelerini kullanmıştı. Özel ayrıca, “Bunu çok net olarak söyleyelim. O isim rapor hazırlanırken içeride; ama daha sonra Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 4’üncü Yargı Paketi’yle, yani Abdullah Öcalan’la görüştükleri müzakereler sonucunda, verdikleri kararla cezaevlerinin boşaldığı 4’üncü Yargı Paketi’yle salıverilmiş. O salıverilmeden sonra raporumuz yayımlanmış.” demişti. Kılıçdaroğlu da sosyal medya hesabından, “Bile bile yalan söylediniz” diye tepki göstermişti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise Kılıçdaroğlu’na verdiği yanıtta teröristi taşıyan taksicinin, teröristi teşhis ettiğini belirterek, “Yıllarca terör örgütünde birlikte olduğu örgüt mensubu sözde ölümsüzler taburunda sabotajcı eğitimi alıp Türkiye’de eylem yapmak üzere görevlendirildiğini belirtip hemen teşhisini yaptı. Hoşuna gitmeyecek ama parmak izleri ile yapılan çalışmada bir tanesinde eşleşme çıktı. Kurtarıcın PKK’nın açıklamasındaki teröristlerle ilgili tüm detaylara da çalışılıyor.” ifadesini kullanmıştı.

Öte yandan, Mersin’deki terör saldırısını PKK üstlenmiş, yapılan açıklamada saldırıyı gerçekleştirenin Dilşah Ercan olmadığı öne sürülmüştü.

 

thumbnail
İlişkili Haber

Soylu’dan Kılıçdaroğlu’na DNA yanıtı

thumbnail
İlişkili Haber

CHP’den ‘Mersin’ iddiası: Saldırganın o olmadığı bilgisi geliyor

Kılıçdaroğlu’ndan ‘Mersin’ çıkışı: Bir adım geri gitmeyeceğim

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!