Kılıçdaroğlu’ndan SPK çıkışı: İstifasını isteyeceğim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "SPK konusunda verdiğim sözü unutmadım. Ancak deprem bölgesine dönmem gerekiyordu. Dönüşte SPK'ye gidip başkanının istifasını isteyeceğim" açıklamasında bulundu.

featured

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, deprem bölgesinden dönüşünün ardından Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) gideceğini ve Başkan İbrahim Ömer Gönül’ün istidasını isteyeceğini açıkladı.

Kılıçdaroğlu, “SPK konusunda verdiğim sözü unutmadım. Ancak deprem bölgesine dönmem gerekiyordu. Dönüşte SPK’ya gidip başkanının istifasını isteyeceğim. Ayrıca bölgedeki küçük yatırımcının zararının hemen tazminini ve tüm küçük yatırımcılar için zarar tespit soruşturması talep edeceğim.” dedi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, yüzde 8,62 değer kaybederek 22 Mart 2021’den bu yana en sert düşüşünü gerçekleştirmiş, borsadaki sert düşüşün ardından bir paylaşımda bulunan Kılıçdaroğlu, “Bölgeden dönünce SPK’ya gideceğim. En acı dolu günlerimizde bile, küçük yatırımcıyı soymaya doymadılar. Reziller!” ifadelerini kullanmıştı.

 

Kılıçdaroğlu’ndan SPK çıkışı: İstifasını isteyeceğim

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!