Kılıçdaroğlu’ndan Fettah Tamince ve ‘FETÖ Borsası’ açıklaması

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 'Fettah Tamince güçlü bir insan, tuttuğu avukatlar sayın Erdoğan’ın avukatları. Hangi hakim, hangi savcı o ya da bu şekilde taraf oldular, çok iyi incelenmesi lazım' dedi. FETÖ Borsası konusuyla ilgili de eski AKP İzmir İl Başkan Yardımcısı Ahmet Kurtuluş cinayetine işaret eden Kılıçdaroğlu, 'Bu konuda bir kişi öldürüldü ve üstü kapatıldı' ifadelerini kullandı. 

Kılıçdaroğlu’ndan Fettah Tamince ve ‘FETÖ Borsası’ açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi’nde Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile bir araya geldi. İki lider görüşme sonrası ortak açıklama yaptı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ziyaretinin bir sebebinin de CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen cezaya geçmiş olsun demek olduğunu söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu CHP Genel Merkezi’nde biraraya geldi.

Karamollaoğlu şunları söyledi:

“Özellikle beni en çok şaşırtan konulardan birisi yani geçmiş olsun dileklerimizin arasında o da vardı. İstanbul Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı ile ilgili dava açmak. Ben bu konuların tekrar tekrar pişirilip servis edilmesini doğru bulmuyorum.

Tank palet fabrikası stratejik bir tesis. Satmadık vermedik diyorlar. Böyle bir fabrikayı bütünüyle işletmeye verdiğiniz zaman yapılan işin mahiyetini değiştirmez. Özelleştirmeler geçmişte özelleştirmeler yapıldı, bazı tesisler yok oldu. Böyle tesislerin devletin mülkiyetinde olması daha doğru olurdu. Tank palet fabrikasının özelleştirmesini veya kiralanmasını doğru bulmuyorum. Orada hakim olan orayı işleten kurum, devlet değil.”

KILIÇDAROĞLU’NDAN TAMİNCE AÇIKLAMASI

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da Fettah Tamince hakkında yeniden soruşturma açılma kararı ve FETÖ Borsası ile ilgili sorulara şu yanıtı verdi:

“Tamince konusuna gelince bir ‘FETÖ Borsası’ olduğunu önce biz dile getirmedik. AK Parti içinden farklı arkadaşlar Türkiye’de bir ‘FETÖ Borsası’ kurulduğunu, parası olanların dışarıya çıktığını parası olmayanların içeride kaldığını defalarca ifade ettiler.”

Adalet herkes için eşit davranmayı da zorunlu kılıyor. Fettah Tamince güçlü bir insan, tuttuğu avukatlar sayın Erdoğan’ın avukatları. Oradaki ilişkilerin çok iyi incelenmesi lazım. Kim açmadı, hangi hakim, hangi savcı o ya da bu şekilde taraf oldular çok iyi incelenmesi lazım”

‘BU KONUDA BİR KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ, ÜSTÜ KAPATILDI’

Kılıçdaroğlu ayrıca, FETÖ Borsası konusuyla ilgili “Bu konuda bir kişi öldürüldü ve üstü kapatıldı” ifadelerini kullanarak, FETÖ Borsası davasında yargılanırken ev hapsinde bulunduğu sırada infaz edilen eski AKP İzmir İl Başkan Yardımcısı Ahmet Kurtuluş’a işaret etti.