Kılıçdaroğlu’ndan tartışmalı atamaya yeni açıklama

CHP kurmaylarının geçmişte yolsuzlukla suçladığı Can Akın Çağlar’ın İBB genel sekreterliğine atanmasıyla ilgili Kılıçdaroğlu, 'Yönetici kadrosuna müdahaleyi doğru bulmuyorum' dedi.

Kılıçdaroğlu’ndan tartışmalı atamaya yeni açıklama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreterliği’ne eski Ziraat Bankası Genel Müdürü Can Akın Çağlar’ın atanması tartışma yaratmıştı. Geçmişte bizzat CHP kurmayları tarafından “yolsuzluk”la suçlanan ve “Cumhuriyet tarihinin en büyük batık kredisine” imza atmakla suçlanan Çağlar’ın atanmasına yönelik eleştirilere CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan yanıt geldi.

Önceki gün eleştiriler için “Bırakınız bunları” diyen Kılıçdaroğlu bu kez, “Yönetici kadrosuna müdahaleyi doğru bulmuyorum. Genel Sekreter üzerinden yapılan tartışmaları doğru bulmuyorum; biz Ekrem Beyin geliştirdiği projelere bakmalıyız” dedi.

YouTube üzerinden yayınlanan “Bir Ülke Bir Kent” programına katılan Kılıçdaroğlu, “Ekrem Beyi eleştirenler şuna baksın. Onların 20 yıldır yapamadığını Ekrem Bey 1 yılda yaptı. Ana kararlar Ekrem Bey ve kadrosunda. Genel Sekreter üzerinden yapılan tartışmaları doğru bulmuyorum. Biz Ekrem Bey’in geliştirdiği projelere bakmalıyız. Belediyede siyaset yapacak bir kişi var, o da belediye başkanıdır. Onun dışındakilerin liyakatli ve teknik kişilerden oluşması gerekiyor. Belediye başkanı bir hedef verecek, diğer kadrolar da bunu en iyi nasıl gerçekleştireceğini konuşacaklar” dedi.