Kılıçdaroğlu’nu dolandırıcılıkla suçlayan yazar CHP’ye brifing verdi!

featured
service

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisini 10 yıl önce banka-sermaye dolandırıcılığı ile suçlayan gazeteci İbrahim Kahveci’den ekonomi brifingi aldı.

ERDEM ATAY / Veryansın Tv

Veryansın Tv’nin edindiği bilgilere göre, 15 Kasım 2019 Cuma günü saat 11.00-13.00 saatleri arasında CHP Genel Merkezinde “Ekonomi Masası” oluşturuldu. CHP Ekonomi Masası üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıda, Ahmet Davutoğlu’na yakınlığıyla bilinen Karar gazetesinin ekonomi yazarı İbrahim Kahveci CHP’lilere ekonomi sunumu yaptı.

CHP içinde ekonomi alanında yetkin isimler olmasına rağmen İbrahim Kahveci’den ekonomi brifingi almak garip karşılanırken, Veryansın Tv İbrahim Kahveci’nin eski yazılarını araştırdı.

Yeni Şafak’ta yazdığı zamanlarda CHP ve Kılıçdaroğlu aleyhine yazılarıyla bilinen Kahveci, Karar gazetesinde yazmaya başladığı günden bu yana da AKP’nin ekonomi politikalarını eleştiren yazılar kaleme alıyor.

KILIÇDAROĞLU’NUN DOSYASI’ YAZISINI YAZMIŞTI

İbrahim Kahveci, 27 Ocak 2009 tarihinde “Kemal Kılıçdaroğlu’nun dosyası!” başlığı altında bir yazı yazmıştı. Yazıda Kahveci, Kılıçdaroğlu ile ilgili, “Ellerinde başkaları hakkında dosyalar olduğunu her fırsatta ifade ederlerken kendileri hakkında neden dosya oluşturmazlar? Kendi geçmişleri ile bugün gündeme getirdikleri arasında bir benzerlik mi vardır yoksa?” sorusunu sormuştu.

Kılıçdaroğlu’nun kamuoyunun beklediği cevaplara karşı sessiz kalmasını eleştiren Kahveci yazıda CHP liderine 13 soru yöneltmiş, Aydın Doğan-Petrol Ofisi ve İş Bankası ile ilgili bir konuyu Kılıçdaroğlu ile ilişkilendirmişti.

Kahveci yazısını şu sözlerle bitirmişti:

Sayın Kılıçdaroğlu geçmişin yolsuzluk dosyaları ile parlatılan kişisi iken, bugün kendi hakkındaki duruma neden sessiz kalıyor? Ben en azından önemli bir seçim öncesi kendisi hakkında da bir dosya hazırlayarak kamuoyuna açıklama yapmasını beklerim. Bu beklentimin Kılıçdaroğlu”nun kendi tavrı ile de çelişeceğini de sanmıyorum.Kamuoyu artık kendi dosyanızı bekliyor Sayın Kılıçdaroğlu.”

‘HAFIZA PROBLEMİ VAR MI?’ 

CHP Grubunun vazgeçilmez ismi haline geldiği belirtilen Karar gazetesi yazarı İbrahim Kahveci’nin yazıları bu kadar değil. “Kılıçdaroğlu da kendini bilmez mi?” başlıklı 10 Şubat 2009 tarihli yazısında da Kahveci, Aydın Doğan’ın neden Kılıçdaroğlu’nu desteklediği sorusunun cevaplanmadığını, Kılıçdaroğlu’nun hafıza probleminin olup olmadığını sormuştu.

Kahveci yazısında Kılıçdaroğlu’nu şu sözlerle suçladı:

CHP Kılıçdaroğlu”nu İstanbul”a seçilmeye değil harcamaya yollamış olacak ki CHP örgütü belediye seçimleri yerine İTO seçimleri ile ilgileniyor. Kemal Kılıçdaroğlu”nun seçim ilgisini de Doğan Medyası üstlenmiş görülüyor. Acaba geçmişteki milyar dolarlık kazandırmaların ve gelecekteki benzer beklentilerin etkisi nedir bilemiyoruz.”

CILIZ OLSA DA TEPKİ VAR

Veryansın Tv’nin edindiği bilgilere göre, CHP’li bazı isimler İbrahim Kahveci’nin gelip sunum yapmasından ve CHP’de kendisine önem verilmesinden rahatsız. CHP’li çok az ismin, “Ekonomi konusunda CHP’ye brifing veren başka adam bulunamadı? Faik Öztrak varken, çok değerli ekonomistler varken, yıllarca CHP’nin ekonomi politikalarına ağır sözler söylemiş ve Kılıçdaroğlu’nu suçlamış birinin burada ne işi var” sözlerini kullandıkları öğrenildi.

Kılıçdaroğlu’nu dolandırıcılıkla suçlayan yazar CHP’ye brifing verdi!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!