featured

Kilıçdaroğlu’nun ‘adaylık’ açıklamasına AKP’den ilk yorum: O aday olsun…

service

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adayı olamayacağını belirterek, “İlan ediyorum, Kemal Kılıçdaroğlu 2023’te cumhurbaşkanı adayı olsun, ben de Çanakkale Milletvekili Bülent Turan olarak cumhurbaşkanlığına adayım” dedi.

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, Meclis’te gazetecilere, Kemal Kılıçdaroğlu’nun, 2021 yıl bütçe görüşmelerindeki konuşmasını değerlendirdi.

Turan, “Ana muhalefet liderinden daha olgun bir duruş, daha usturuplu bir dil beklerdik ancak Sayın Kılıçdaroğlu adeta ‘neresini düzeltelim’ diyeceğimiz bir konuşma gerçekleştirdi” ifadesini kullandı.

Turan, Kılıçdaroğlu’nun, dünkü bütçe görüşmelerinde hükümeti eleştirirken, AKP milletvekillerinin “Aday ol” sözüne, kürsü heyecanıyla bir an adaymış gibi karşılık verdiğini ancak sonra ne olur ne olmaz diyerek toparlamaya çalıştığını belirtti.

Bülent Turan, şunları kaydetti:

“Kılıçdaroğlu’nun şimdiye kadar aday olmaması aslında bundan sonra da nasıl bir siyaset izleyeceğinin göstergesi. Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı adayı olamaz, bu kadar net. Kürsü heyecanıyla bir anlık ifadeydi o. Göreceksiniz ki bu sözleri revize edilecek.

Kılıçdaroğlu’nu kaset operasyonuyla genel başkan yapanların izni ve talimatı olmadan aday olacağını açıklaması beklenmez. ‘Siyasi dostları’na rağmen aday olamaz. Kılıçdaroğlu siyasette aday olmak, lider olmak için genel başkan olmuş biri değil. İlan ediyorum, Kemal Kılıçdaroğlu 2023’te Cumhurbaşkanı adayı olsun ben de Çanakkale Milletvekili Bülent Turan olarak Cumhurbaşkanlığına adayım.”

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis’te bütçe görüşmelerinde yaptığı konuşma sırasında AKP sıralarından cumhurbaşkanı adaylığı ile ilgili gelen “Aday ol” seslerine “Benim aday olup olamayacağımı size kim söyledi” şeklinde yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu’nun CHP grubunu ayağa kaldıran konuşması şöyle:

“Benim aday olup olamayacağımı size kim söyledi. Ben tek adam rejimi istemiyorum. Parlamenter sistem istiyorum. Her kuruşun hesabını veren bir sistem istiyorum.

Ben siyaseti zenginleşme aracı olarak gören bir kültürden gelmiyorum. Hiçbir zaman hiçbir yerde haram lokmaya el uzatmadım. Kimsenin hakkını yemedim. Hiçbir zaman beni mal varlığımla tehdit edenlerin arkasında selam durmadım.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kilıçdaroğlu’nun ‘adaylık’ açıklamasına AKP’den ilk yorum: O aday olsun…

You have to agree to the comment policy.

0 Yorum

  1. 1 sene önce

    Al birini vur ötekine

    Cevapla
  2. 1 sene önce

    Tuncelili kemal hakıkaten aday olmaya nıyetlendıyse ,muhakkak arkasında bir bit yenıgı vardır. bıdenden onay almıstır

    Cevapla