Kılıçdaroğlu’nun avukatı açıklamıştı… ‘Bilirkişi Gülen’in hukuk bürosundan çıktı’

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik’in 17-25 Aralık’taki ‘sıfırlama’ tapelerinin gerçek olduğuna dair açıkladığı raporunun altında imzası bulunan bilirkişiyle ilgili çarpıcı iddiada bulundu. Selvi, bilirkişinin Fetullah Gülen'in ABD’de çalıştığı hukuk bürosuyla irtibatlı olduğunu yazdı.

Kılıçdaroğlu’nun avukatı açıklamıştı… ‘Bilirkişi Gülen’in hukuk bürosundan çıktı’

“FETÖ’den 40 yıla kadar varan hapis talebiyle yargılandığı davaya, avukatı üzerinden Kılıçdaroğlu’na bir kanal oluşturuluyor kaygısıyla mesafeli durmuştum. Ancak Celal Çelik’in sıfırlama tapelerinin gerçek olduğuna dair bir raporu mahkemeye sunması üzerine rezervimi kaldırdım” diyen Selvi yazısında şu ifadeleri kullandı:

“FETÖ’nün ilk beşi diyebileceğimiz Celal Kara, Muammer Akkaş ve polis şefi Yakup Saygılı, sıfırlama tapeleriyle ilgili olarak böyle bir dinleme yapılmadığını ve soruşturma dosyasında yer almadığını söylerken,

Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik neden tapeler gerçek diye ortaya çıkma gereği duydu?

Hem bu sorulara yanıt bulabilmek, hem de Kılıçdaroğlu’nun bu konuya değinip değinmeyeceğini merak ettiğim için CHP grubunu izledim.

Kılıçdaroğlu değinmedi. Oysa Celal Çelik hakkında dava açılmasına neden olan süreç, Kılıçdaroğlu’nun FETÖ’cüler tarafından yasadışı olarak üretilmiş konuşmaları Meclis kürsüsünden dinletmesiydi. Kılıçdaroğlu bu kez ses kayıtlarını dinlettirmek bir yana, hiç değinmedi bile.

HUKUK BÜROSU GÜLEN DAVASINA BAKIYOR

Celal Çelik’in bir gün önceden “Yer yerinden oynayacak” diye duyurduğu bilirkişi raporunu dikkatle inceledim. Gerçekten yeri yerinden oynatacak bir rapor hazırlamışlar. Sıfırlama tapeleri için, 17-25 Aralık’ta Erdoğan’ı devirmeyi amaçlayan FETÖ’cülerin yasadışı bir üretimi deniliyor. Bu tapelerle ilgili bilirkişi raporu aldığını iddia eden Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, FETÖ iddiasıyla 40 yıla kadar varan hapis talebiyle yargılanıyor.

Şimdi sıkı durun.

Bilirkişi raporunun altında imzası bulunan Edward J. Primeau ile aynı davalarda birlikte hareket ettiği Prof. Al Yonovitz’in temsilci hukuk bürosu Washington DC merkezli Stepteo&Johnson. Peki, bu hukuk bürosuyla Fetullah Gülen arasında bir ilişki var mı? Var. Bu hukuk bürosu Gülen’in ABD’de çalıştığı hukuk bürosu.

Kılıçdaroğlu’nun FETÖ’cülükle suçlanan avukatı, bula bula ABD’de Fetullah Gülen’in bürosuyla çalışan bir bilirkişiyi bulmuş. Bilirkişi yerine raporu bizzat Fetullah Gülen’den alsa daha inandırıcı olurdu…”