Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanı, ‘CIA ajanı’ ile bin kez ne konuştu? CHP hâlâ sessiz!

CIA bağlantısı iddianameye giren Enver Altaylı'nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Rasim Bölücek ile binden fazla kez telefonla görüştüğü ortaya çıktı. Bölücek'in FETÖ elebaşı ile görüşmek istemesi de iddianameye yansıdı. FETÖ'nün siyasi ayağının soruşturulmasını isteyen CHP, Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı hakkındaki iddialara sessiz.

Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanı, ‘CIA ajanı’ ile bin kez ne konuştu? CHP hâlâ sessiz!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, eski MİT mensubu Enver Altaylı ve damadının da arasında bulunduğu 4 kişi hakkında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile yöneticiliği, üyeliği ve örgüte yardım suçlamalarıyla dava açtı.

Ankara 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın iddianamesinde Enver Altaylı’nın CIA ile bağlantıları tek tek anlatıldı.

Veryansın Tv Enver Altaylı’nın iddianamesine ulaştı.

İddianamede çok sayıda Amerikalı yetkili ile görüştüğü tespit edilen Enver Altaylı’nın, ABD Başkanı Donald Trump’ın eski ulusal güvenlik danışmanı Michael Flynn ile temasta olduğu ortaya çıktı.

Altaylı’nın teması CIA ajanları ya da FETÖ’cülerle sınırlı değil.

Veryansın TV’de Erdem Atay, Altaylı’nın CHP Genel Başkan danışmanı ve Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı Metropol İmar A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Üyesi Rasim Bölücek ile binden fazla kez görüştüğünü yazdı.

İddianamede, Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanı olan Bölücek’in Gülen ile görüşme talebinde bulunduğu belirtiliyor.

Enver Altaylı ile Rasim Bölücek’in sadece bir telefon hattından tam 1022 kez görüşmüş. Görüşmeler bununla sınırlı değil. Farklı yollardan yüzlerce görüşmesi daha var. İkilinin ne konuştuğu hâlâ sırrını koruyor.

Tüm Türkiye bu ilişki ağını konuşurken Rasim Bölücek ve CHP genel merkezinden henüz iddianamedeki detaylar üzerine bir açıklama yapılmadı.

VeryansinTv.com