Kılıçdaroğlu'nun 'belli kişilere para verildi' iddiasına Muharrem İnce'den sert yanıt

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun 'Millet İttifakı'nın dağıtılması için belli kişilere para verildiği, parti kurma çalışmalarına destek verildiği' iddiasına Muharrem İnce'den yanıt geldi.

Kılıçdaroğlu'nun 'belli kişilere para verildi' iddiasına Muharrem İnce'den sert yanıt

VERYANSIN TV

CHP lideri Kılıçdaroğlu, katıldığı bir programda "İttifakı dağıtmak için geçmişte ittifakın içinde yer alan kişilere ayrı parti kurdurabilir miyiz, şimdi bu çabaları var. Muharrem Bey henüz ayrılmış değil. Onu bilmiyorum tabi. İttifakın içinde yer alan belli kişileri finanse ederek, ayrıca ayrı parti kurdurabilir miyiz gibi bir çaba içindeler. Hatta bu kişilerden birinin doğrudan doğruya kişileri arayarak, uçak biletin her şeyin hazır dediğini biliyorum" ifadelerini kullanmıştı. 

İNCE: KANITINIZ VARSA ORTAYA KOYUN

Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına yanıt verdi. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan İnce, şunları kaydetti:

"CHP'nin sade bir üyesi olarak CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu bugün katıldığı Karar TV yayınında benim de ismimi “Sadece O değil” diye zikrederek yaptığı açıklamaların kanıtlarını ortaya koymaya davet ediyorum.

Ben bu konudaki değerlendirmelerimi önümüzdeki günlerde elbette yapacağım. Ancak CHP'nin Genel Başkanının yalan söylemeyeceğine, elinde kanıt olmadan iftira atmayacağına inanıyorum, inanmak istiyorum. Buyrun ne biliyorsanız konuşun, hangi kanıtınız varsa ortaya koyun.

'İKTİDAR DÜZENİNE DE, MUHALEFET DÜZENİNE DE İTİRAZ EDİYORUZ'

Çay ve kek vaadiyle memleketi bu hale getiren saray düzenine de, yeni destek önerisini Türk Tabipleri Birliği ziyaretinde açıklayan muhalefet düzenine de itirazımız var.

İktidara itiraz edersen dış mihrakların, muhalefete itiraz edersen sarayın adamısın. Korkutarak kendi koltuklarını korumaya çalışanların başvurduğu bu yöntem birbirlerine ne kadar benzediklerini ortaya koyuyor. Bu iktidar düzenine de, bu muhalefet düzenine de itiraz ediyoruz."