Kılıçdaroğlu’nun sözleri Muharrem İnce’yi çileden çıkarmış

‘Beştepe’ye giden CHP’li’ olduğu iddiası ortaya atıldıktan sonra defalarca kendisine kumpas kurulduğunu belirtip, ‘CHP içindeki çeteye’ işaret eden Muharrem İnce’den yeni açıklama geldi. İddiaları köşesinden ilk yazan Sözcü yazarı Rahmi Turan’a ‘üzülmesin’ diye haber gönderen CHP lideri Kılıçdaroğlu’na tepki gösteren İnce, ‘Genel Başkan iftiraya uğrayana değil de iftiraya kaynaklık eden kişiye ‘üzülme’ diye haber gönderiyor. İşte asıl buna üzüldüm’ dedi.

Kılıçdaroğlu’nun sözleri Muharrem İnce’yi çileden çıkarmış

Sözcü yazarı Rahmi Turan üç gün önceki yazısında “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir gazeteci arkadaşımla ‘Rahmi Bey üzülmesin’ diye haber gönderdi. Teşekkür ediyorum” ifadelerini kullanmıştı. Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Turan’ın bu sözlerinin Muharrem İnce’yi çileden çıkardığını yazdı.

Hakan’ın yazısındaki ilgili bölüm şöyle:

“Muharrem İnce, işte bunu okuyunca tam anlamıyla çileden çıkmış.

Konuyla ilgili olarak şunları söyledi Muharrem İnce:

‘İftiraya uğrayan benim, iftiraya uğramama neden olan kişi Rahmi Turan. Genel Başkan iftiraya uğrayana değil de iftiraya kaynaklık eden kişiye ‘üzülme’ diye haber gönderiyor. İşte asıl buna üzüldüm. Hem de çok üzüldüm. Genel Başkan bana ‘Biz Muharrem Bey’i biliriz. Onun Saray kapısına gideceğine ihtimal bile vermeyiz. Söyleyin ona üzülmesin’ diye haber göndermiyor. Ama Rahmi Turan’a üzülmesin diye haber yolluyor. Ben buna üzülmeyeyim de ne yapayım?'”