Kim bu parayla parti kuranlar?.. CHP'den Muharrem İnce'ye yanıt geldi

Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı'nın dağıtılması için belli kişilere para verildiği, parti kurma çalışmalarına destek verildiğini iddia etmişti. Sözler üzerine Kılıçdaroğlu'nu yalancılıkla suçlayan Muharrem İnce "Kimmiş açıkla" demişti. CHP'li Özgür Özel, “Kastedilen Muharrem İnce değildir. Muharrem İnce'ye özel bir gönderme, kendisine yönelik bir itham yok” dedi.

Kim bu parayla parti kuranlar?.. CHP'den Muharrem İnce'ye yanıt geldi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Millet İttifakı'nın dağıtılması için belli kişilere para verildiği, parti kurma çalışmalarına destek verildiğini" iddia etmişti. Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerine sert ifadelerle yanıt veren Muharrem İnce, "Sıkıştığı zaman ortaya bir yalan atıyor. İçinizi zaten kendiniz karıştırıyorsunuz siz. 'Atatürk' diyemeyen il başkanını hala orada tutuyorsun. Saray finanse ediyorsa bunun ismini açıklayacaksın, mecbursunuz buna. Böyle birisi yoksa, yalan söylüyorsanız da Atatürk'ün koltuğunda oturan birisi yalan söyleyemez" demişti.

İnce'den Kılıçdaroğlu'na: Sıkıştığı zaman 'saray' yalanları atıyor!

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'nden İnce'nin açıklamalarına yanıt verdi.

Özel, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözlerinin Muharrem İnce'yle ilgisi olup olmadığı sorusuna, “Kastedilen Muharrem İnce değildir. Muharrem İnce'ye özel bir gönderme, kendisine yönelik bir itham yok” dedi.

TBMM’de basın toplantısı düzenleyen Özel’in konuşmasından satır başları şöyle:

"Kastedilen Muharrem İnce değildir. Sayın Genel Başkan zaten devamında Muharrem Beyin partiden ayrılmadığını da söylemiştir. Muharrem Beyin açıklamaları ortadadır. Genel Başkanımızın da sözleri ortadadır. Bir ikili diyalog sırasında sorulan bir soruya verilen bir cevap üzerinden bir şey varmış gibi yaratılan bir mesele veya ortaya çıkarılan bir üst düzey hassasiyet doğru değil. CHP'ye de kimseye de faydası olmaz. Kastedilen Muharrem İnce değildir. Ancak Saray'ın bütün kollardan, bütün tedarikçilerine, bütün müteahhitlerine, bütün finansörlerine muhalefette; 'CHP, HDP, İyi Parti kim olursa olsun bir parti kurma, parti içinde bir muhalefet yaratma, bir hareketi bir yola çıkma ve muhalefeti bölük pörçük gösterebilecek en küçük ihtimali değerlendirin, ne gerekiyorsa yapın' denildiğini hepimiz biliyoruz. Ancak burada Muharrem İnce'ye özel bir gönderme, kendisine yönelik bir itham yok."