Kim Jong-un'un kız kardeşinden Güney Kore'ye uyarı!

KDCH lideri Kim Jong-un'un kız kardeşi Kim Yo Jong çok sert bir şekilde ABD ve Güney Kore'yi uyardı. Kim Yo Jong, 'Eğer Güney Kore, ABD ile önceden planlanmış askeri tatbikata katılırsa bu durum iki ülke ilişkisine zarar verir ve iki ülkenin ilişkileri yeniden kurma sürecine hasar verir' dedi.

Kim Jong-un'un kız kardeşinden Güney Kore'ye uyarı!

Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti (Kuzey Kore) Lideri Kim Jong-un'un kız kardeşi Kim Yo-Jong'dan, Ağustos ayında ABD ile ortak askeri tatbikat düzenlemeyi planlayan Güney Kore'ye tepki geldi.

Yo-Jong yaptığı açıklamada, Güney Kore'nin ABD ile ortak askeri tatbikat yapması halinde, bu davranışın iki Kore ülkesinin ilişkilerini yeniden inşa etme kararlılığına zarar vereceğini belirterek Seul'u uyardı.

Ayrıca Yo-Jong, iki Kore arasındaki kırmız hatları yeniden kurma kararının "fiziksel" bağları yeniden bağlamaktan başka bir şey olarak görülmemesi gerektiğini ve zirvelerin yakın olduğunu varsaymanın "düşüncesiz" olacağını kaydetti.

Yo-Jong, "Hükümetimiz ve ordumuz, Güney Kore'nin saldırgan savaş tatbikatlarına devam edip etmediğini veya büyük bir karar alıp almadığını yakından takip edecek. Umut mu, yoksa umutsuzluk mu? Bu bize bağlı değil" ifadelerini kullandı.