Kıraç'ın marşını hazmedemediler... Kim nasıl saldırdı?

Ali Tufan Kıraç'ın gönüllü olarak A Milli Futbol Takımımıza destek amacıyla yayınladığı şarkı, bazı kesimlerin tepkisini çekti. Eleştiriler marşın kalitesinden ziyade sözlerine yönelikti. Eleştirilerin büyük bölümünün sanatsal değil siyasi olması dikkat çekti.

Kıraç'ın marşını hazmedemediler... Kim nasıl saldırdı?

Vatansever sanatçı Kıraç, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda (EURO 2020) mücadele eden A Milli Futbol takımı "Haydi" isimli bir şarkı hazırladı.

Kıraç'ın şarkısını sevenler olduğu kadar sevmeyenler de oldu. Buraya kadar herşey normal. Ancak her olayda "vur kır parçala" diyen güruh, Kıraç'ın şarkısını "militarist" bularak adeta milliyetçiliğe savaş açtı.

Bunların başında liberaller gelirken kendini "Atatürkçü" olarak tanımlayan bazı yayın organları da benzer üslupla Kıraç'ı hedef aldı.

Eski AKP'li milletvekili Feyzi İşbaşaran sosyal medya hesabından Kıraç’ın da yer aldığı üç fotoğraf paylaştı.

Fotoğrafların ilkinde Kıraç’ın Avrupa Futbol Şampiyonası’na katılacak A Milli Takım için hazırladığı ‘Haydi’ isimli şarkısından bir görüntü yer aldı.

“Aşağılık ırkçı faşistleri kınıyorum, İtalya’yı tebrik ediyorum” diye yazan Feyzi İşbaşaran’a Kıraç yine Twitter'dan cevap verdi: “Sen kendi derdine yan! Azıcık düşün öyle yaz bari!”

Twitch yayıncısı Jahrein de eleştirmek yerine hakaret etmeyi seçenlerden

Genç Siviller'in kurucusu Hayko Bağdat da marşı beğenmeyenlerden.

Sosyal medya ünlüsü bir kişi

Çağlar Cilara'nın bu marşı beğenmemesi ise teselli oldu

Daha önce terör örgütü DHKPC propagandası yapan sonrasında HDP'nin aday yaptığı ancak seçilemeyen Veli Saçılık da marşa burun bükenlerden...

Odatv internet sitesi ise youtube'da hazırladığı bir videoda Kıraç'a sallamayı tercih ederek yukardaki güruhun arasına girmeyi başardı