Kırmızı bültenle aranan yazar Eylem Tok ve oğlu, New York’ta görüntülendi

Haklarında kırmızı bültenle yakalama kararı çıkarılan Eylem Tok ve oğlu, New York'ta taksiye binerken görüntülendi.

featured

İstanbul’da ehliyetsiz kullandığı araçla çarptığı ATV kullanıcısı Murat Aci’nin ölümüne neden olduktan sonra Mısır’a, oradan da ABD’ye kaçan yazar Eylem Tok ve oğlu T.C, New York’ta görüntülendi. Görüntülendiklerini anlayan ikilinin gülüşmesi dikkat çekti.

İstanbul Eyüpsultan’da lüks ciple, arızalanan ATV motorunu emniyet şeridinde kontrol eden gruba çarpan ve Murat Aci’nin ölümüne neden olan 17 yaşındaki T.C. ve onu yurtdışına kaçıran annesi yazar Eylem Tok hakkındaki soruşturma devam ediyor.

Olayın ardından önce Mısır’a, oradan da ABD’ye kaçtıkları bilinen ve haklarında kırmızı bülten talebi hazırlanan Eylem Tok ve oğlu T.C., New York’ta görüntülendi. Kareler sosyal medyada paylaşıldı.

NE OLMUŞTU?

Yazar Eylem Tok ve 17 yaşındaki oğlu T.C, kazanın ardından Mısır’a kaçmış ardından ABD’ye geçmişti. Başlatılan soruşturmada ikiliye kaçış sürecinde refakat eden 1 kişi tutuklanmış, 2 kişiye yurtdışına çıkış yasağı konulmuştu.

Süreçle ilgili açıklama yapan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, şu ifadeleri kullanmıştı:

“01.03.2024 günü saat 23:50 sıralarında İstanbul Eyüpsultan’da bir kişinin ölümüne, 4 kişinin de yaralanmasına neden olan trafik kazasıyla ilgili soruşturma, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından titizlikle yürütülmektedir. Kazanın ardından 18 yaşından küçük T.C. hakkında ‘Taksirle ölüme ve birden fazla kişinin yaralanmasına neden olma’ suçundan ve annesi şüpheli Eylem Tok hakkında ‘Suçluyu Kayırma’ suçundan İstanbul 7. Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklama kararı verilmiştir. 02.03.2024 tarihinde saat 03:50’de uçakla Mısır’a gittikleri tespit edilen T.C. ve annesinin Türkiye’ye iadesi için Mısır adli makamlarıyla temasa geçilmiş ve iade süreci başlatılarak şüpheliler hakkında kırmızı bülten talep edilmiştir. Mısır İnterpolü tarafından şahısların Mısır’dan ABD istikametine çıkış yaptıklarının bildirilmesi üzerine, adı geçenlerin ABD’den ülkemize iadesi amacıyla hazırlanan geçici tutuklama talep evrakı hem diplomatik kanaldan hem de İnterpol aracılığıyla ABD yetkili makamlarına iletilmiştir. İade süreci ve adli soruşturma titizlikle takip edilmektedir.”

Kırmızı bültenle aranan yazar Eylem Tok ve oğlu, New York’ta görüntülendi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. Bunlarin banka hesaplarini dondurdunuz mu. Amerikadaki banka hesaplari, kredi kartlarini iptal ettirdiniz mi. Yoksa oyunun icinde oyun mu oynuyorsunuz hep birlikte.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!