Kısıtlama başladı, sokaklar boşaldı: İşte Türkiye'den yasak manzaraları

Koronavirüs tedbirleri kapsamında saat 20.00 itibarıyla uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması başladı. Kısıtlamanın başlaması ile ülke genelinde sokaklar boş kaldı.

Kısıtlama başladı, sokaklar boşaldı: İşte Türkiye'den yasak manzaraları
İçişleri Bakanlığının genelgesiyle açıklanan sokağa çıkma kısıtlamasında ilk uygulama bugün saat 20.00'de başladı ve yarın saat 10.00'da sona erecek. Yarın saat 20.00'den 23 Kasım Pazartesi günü saat 05.00'e kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

Yarın sabah saat 10.00'a kadar sürecek sokağa çıkma yasağı başlamasıyla  çeşitli illerden fotoğraflar da gelmeye başladı:

KOCAELİ

Kocaeli'de koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması kararıyla beraber kent genelinde bulunan cadde, sokak ve meydanlar boş kaldı.

Ksıtlamanın uygulanacağı saat olan 20.00’ye dakikalar kala, kent genelinde devriye gezen polise ekipleri, dışarıda olan kişilerin evlerine gitmeleri için uyarılarda bulundu.

Yapılan uyarıların ardından, kısıtlama kararının başlamasıyla cadde ve sokaklar boş kaldı. 

İstanbul’u Ankara’ya bağlayan en önemli geçiş güzergahlarından biri olan D-100 Karayolu üzerinde ise trafik yoğunluğunun son derece az olduğu görüldü.

KONYA

Türkiye genelinde olduğu gibi Konya'da da koronavirüs tedbirleri kapsamında saat 20.00 itibariyle sokağa çıkma kısıtlaması başladı.

Polis ekipleri, İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı genelge kapsamında denetimlere başladı. Şehrin pek çok noktasında kontrol noktası oluşturan ekipler, saat 20.00'den itibaren sokaktaki vatandaşları durdurarak belgelerini kontrol etti.

DÜZCE

Koronavirüsle mücadele kapsamında hafta sonu hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmaya başlandı.

Tedbirler dahilinde getirilen sokağa çıkma kısıtlamasının başladığı saat 20.00 itibarıyla polis ekipleri tüm mahalle ve sokaklarda gezerek kısıtlama kararına uymayan vatandaşların kimliklerini kontrol ederek kısıtlamadan muaf olmayanları evlerine gitmeleri konusunda uyardı.

Polis ekipleri aynı zamanda açık olan lokanta, kafeterya gibi yerleri de kontrol etti. Kararlara uyuduğu görüldü

İSTANBUL

Kadıköy Ve Üsküdar’da dükkanlar kapandı, yollar boş kaldı. Vatandaşların kısıtlamalar başlamadan önce yaptığı son alışverişler, iş yerlerini kapatan esnaf ve evlerine gitmeye çalışan vatandaşlar kameralara yansıdı.

İZMİR 

Kentin en işlek caddelerinden biri olan Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde, Gündoğdu Meydanı'nda  ve Basmane Meydanı'nda vatandaşların kısıtlamaya uyduğu görüldü.


Öte yandan, polis ekipleri ile motosikletli yunus timleri kentin birçok noktasında alınan tedbirlere uyulması için denetim yaptı.