AKP'de gözler MYK'dan sonra yapılacak açıklamada

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Berat Albayrak’ın istifasının ardından ekonomi yönetimindeki isimlerle dün gece sürpriz bir toplantı yaptığı belirtildi. Erdoğan toplantının ardından Ankara'ya hareket ederek AKP MYK toplantısına katıldı. Toplantının ardından AKP Sözcüsü Ömer Çelik'in açıklama yapması bekleniyor.

AKP'de gözler MYK'dan sonra yapılacak açıklamada

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifasının ardından Beştepe sessizliğini koruyor. 

Resmi açıklama beklenirken, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile ekonomi yönetimindeki isimler İstanbul Kısıklı’da dün gece sürpriz bir zirve gerçekleştirdi. 

Erdoğan, Albayrak'ın istifası sonrası yeni Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Naci Ağbal ve eski Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ile bir araya geldi. Görüşmede para politikası tartışıldı.

AĞBAL BRİFİNG VERDİ 

Ağbal hafta sonu İstanbul’da kamu ve özel bankaların genel müdürleri, sivil toplum kuruluşları, iş çevreleri ve düzenleyici kurumlarla yaptığı görüşmelere dair Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a brifing verdi.

ERDOĞAN ANKARA'YA HAREKET ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kısıklı konutundan ayrılarak saat 16'da başlayacak MYK toplantısına katılmak üzere Ankara'ya hareket etti.

MYK TOPLANTISI BAŞLADI

AKP Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantının ardından saat 19'da AKP Sözcüsü Ömer Çelik'in açıklama yapılacağı belirtiliyor. 

İSTİFA DOĞRULANDI: DANIŞMANLARI BİLE ULAŞAMADI

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifa etmesi üzerine Bloomberg'e konuşan bir bakanlık kaynağı, söz konusu istifayı doğruladı ve Albayrak'ın 'telefonuna ulaşılamadığını' söyledi.

'KARGAŞAYA NEDEN OLDU'

Haberde ayrıca, Albayrak'a telefonla ulaşılamadığı belirtildi ve "İstifanın alışılmadık tarzı kargaşaya neden oldu, Albayrak'ın bazı yardımcıları için bile, kendisine ulaşmaya çalıştıklarında bakanın telefonunun kapalı olması şaşırtıcıydı" ifadelerine yer verildi.

Albayrak’ın Twitter hesabını da sildiğini aktaran Bloomberg, Türk makamlarından istifa ile ilgili bir doğrulama ya da yalanlama gelmediğini aktardı.