Kız arkadaşını öldüren boksör hakkında karar

Muğla'da kız arkadaşı Zeynep Çanpınar'ı öldüren milli boksör Selim Ahmet Kemaloğlu hastane odasında savcıya ifade vermesi sonrası sevk edildiği Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nce ‘Canavarca hisle adam öldürmek’ suçundan tutuklandı.

Kız arkadaşını öldüren boksör hakkında karar

Muğla’da 26 yaşındaki Milli boksör Selim Ahmet K., birlikte yaşadığı kız arkadaşı Zeynep Şenpınar’ı (25) dövüp göğsünden bıçaklayarak öldürmüştü.

Bunun üzerine Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında Kemaloğlu’nun hastanede kaldığı odasında savcı tarafından ifadesi alındı.

Şüpheli ifadesinde, “Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü’nden 2016 yılında mezun oldum. Zeynep ile yaklaşık 2-3 yıl önce çalıştığım kafede tanışmıştım. Yaklaşık bir yıldır da aramızda duygusal arkadaşlık vardı. Yaklaşık 5 ay kadar önce olayın olduğu eve birlikte taşınmaya karar verdik ve bu evde birlikte yaşamaya başladık. Zeynep ile son zamanlarda aramız iyi değildi. Son dönemde psikolojik ilaç kullanıyordum. Sürekli olarak üzerimde şüphecilik hali vardı. Tüm arkadaşlarımdan ve çevremden şüpheleniyordum. Birilerinin bana zarar vereceğini düşünüyordum. Olay gecesi de birlikteydik.

OLAYI HATIRLAMADIĞINI İDDİA ETTİ

Zeynep sürekli beni şüphelendiren hareketler yapıyordu. Göndermeli şarkılar açıyordu. Olay gecesi de birlikteydik. 00:00’a kadar ders çalıştı. KPSS’ye hazırlanıyordu. Sonra gece 03:00’e kadar temizlik yapmaya başladı ve sanki eve birileri gelecek gibi konuştu. Ben de birilerinin gelip bana zarar vereceğini düşündüm. Bunun üzerine kapıyı kilitledim. Sürekli kapıya yöneldiği için korktum. Tek hatırladığım elimde bıçak olduğuydu … Daha sonra da ambulansın geldiğini hatırlıyorum.”

Katilin ifadesinde ayrıca, “Geçtiğimiz Ocak ayında Zeynep ile yine kafamda kurduklarımdan dolayı tartışmıştık ve şiddet uygulamıştım. Bu olay sonrası Zeynep, F.K. diye bir arkadaşın vasıtasıyla gelip benimle barıştı ve şikâyetinden vazgeçti” dedi.

TUTUKLANDI

Kemaloğlu, ifadesi ardından sevk edildiği Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nce ‘Canavarca hisle adam öldürmek’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

NE OLMUŞTU?

Olay, 24 Mayıs’ta sabah saatlerinde Muğla’nın Menteşe ilçesinin Kötekli Mahallesi’nde gerçekleşmişti.

25 yaşındaki Zeynep Şenpınar ile erkek arkadaşı Selim Ahmet K. arasında bilinmeyen bir sebeple çıkan tartışmada milli boksör olduğu öğrenilen Selim Ahmet K., kavga sırasında mutfaktan aldığı ekmek bıçağıyla Şenpınar’ı dövüp göğsünden bıçaklamıştı. Ardından da 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayarak ihbarda bulunmuştu.

İhbar üzerine adrese sevk edilen sağlık ekipleri, Şenpınar’ın  öldüğünü belirlemişti. Kendine de bıçakla zarar veren Selim Ahmet K., polis gözetiminde ambulansla hastaneye kaldırılmıştı.

MUGLA’DA MILLI BOKSOR SELIM AHMET KEMALOGLU TARAFINDAN DOVULUP BICAKLANDIKTAN SONRA OLEN ZEYNEP SENPINAR’IN BIR ARKADASINA, “AHMET’LE HER SEY BITTI” MESAJI ATTIGI ORTAYA CIKTI. (FOTO: MUGLA/DHA)