Kızılay temsilcisi cinsel istismardan tutuklandı

Kızılay'ın Ankara Beypazarı temsilcisi Ahmet Kavas'ın şikâyet üzerine gözaltına alındığı ortaya çıktı. İddiaya göre suçlamanın nedeni erkek öğrenciye taciz!

Kızılay temsilcisi cinsel istismardan tutuklandı

Haber, Kızılay’ın resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamayla ortaya çıktı. “Kamuoyunun Dikkatine” başlığıyla yayımlanan duyuruda, Kızılay Beypazarı Temsilcisi Ahmet Kavas’ın yüz kızartıcı bir suça karıştığı ve anında görevine son verildiği kaydedildi.

Duyuruda, “Hiçbir şekilde affedilmez bu insanlık dışı olaydaki failin en ağır şekilde cezalandırılması için yasal süreci de yakından takip ettiğimizi kamuoyunun bilgilerine sunarız” ifadelerine yer verildi.


Sözcü’nün haberine göre, Kızılay’ın resmi açıklamasında “insanlık dışı” olarak ifade edilen olayın, bir erkek kuran kursu öğrencisinin, bizzat Kızılay Beypazarı Temsilciliği’ni de yürüten Kuran kursu öğretmeni tarafından cinsel istismara uğradığı iddia edildi.

Gazetenin iddiasına göre istismar beş yıl önce başladı. 14 yaşındaki mağdur erkek çocuğu, ailesinin maddi durumu yeterli olmadığı için Beypazarı Müftülüğü’ne bağlı resmi kuran kursunda yatılı kalmaya başladı.

GİZLİ KAMERA YERLEŞTİRDİ

Kızılay Temsilcisi Ahmet Kavas aynı zamanda bu Kuran kursunda öğretmenlik yapıyordu. İddiaya göre Kavas, beş yıl boyunca erkek çocuğa cinsel istismarda bulundu. 19 yaşına gelen ve artık yaşadıklarına dayanamayan mağdur, konuyu açığa çıkarmaya karar verdi. Odaya gizli kamera yerleştirdi. Çektiği görüntüleri savcılığa verdi.

Süratle yürütülen soruşturma sonunda Ahmet Kavas önceki gün çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak Sincan Cezaevi’ne gönderildi.

İLÇE KARIŞTI

Soruşturma ve savcılık sürecinde Beypazarı’nda olayın duyulmaması için azami gayret gösterildiği ancak konunun hızla ilçede yayıldığı kaydedildi. Mağdur çocuğun ailesinin adli süreç devam ederken Beypazarı Adliyesi’nin önüne gittiği ve gerginlik yaşandığı öğrenildi. Tepkilerin büyümesi üzerine Ahmet Kavas cezaevine götürülürken TOMA’ların kullanıldığı bildirildi.

Aynı zamanda Fatih Camisi imamı olduğu ve spor kulübü yöneticiliği yaptığı öğrenilen Ahmet Kavas‘ın evli ve iki erkek çocuk babası olduğu belirtildi.