Kızının nişanına katılan muhtar koronavirüse yakalandı, köy karantinaya alındı

Diyarbakır'ın Bismil ilçesine bağlı Başhan Köyü muhtarı, kızının nişanı için Batman’a gitti. Dönüşte yüksek ateş ve öksürük şikayeti ile hastaneye kaldırılan muhtarın koronavirüs test sonucu pozitif çıktı. Ailesinden 4, komşularından ise 1 kişide virüs tespit edilmesi üzerine köy karantinaya alındı.

Kızının nişanına katılan muhtar koronavirüse yakalandı, köy karantinaya alındı

Bismil’e bağlı 120 haneli bin nüfuslu Başhan Köyü’nün muhtarı Şirin Avcı, kızının nişanına katılmak için Batman’a gitti. Dönüşte yüksek ateş ve öksürük şikayeti ile hastaneye kaldırılan Avcı’nın koronavirüs testi pozitif çıktı.

Yapılan filyasyon çalışmalarında ailesinden 4 komşularından ise 1 kişide virüs tespit edilmesi üzerine köy giriş çıkışlara kapatılarak karantinaya alındı.

Bismil İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’ndan yapılan açıklamada, Başhan Köyü’nün salgının kontrol altına alınması için 14 gün süreyle karantinaya alındığı duyuruldu. Açıklamada, istisnai durumlar dışında sokağa çıkılmamasına, gerekli tüm tedbirlerin uygulanmasına karar verildiği bildirildi.

KARANTİNAYA ALINAN KÖY SAYISI YÜKSELDİ

Jandarma ekipleri, köyün etrafında geniş güvenlik önlemleri alırken, filyasyon ekiplerinin köydeki çalışmalarının sürdüğü öğrenildi. Köy sakinlerinin ihtiyaçlarının Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından karşılanacağı öğrenilirken, ilçede karantinaya alınan köy sayısı da 3’e yükseldi.