Koç Holding’den İstanbul Sözleşmesi açıklaması

Son günlerde sıkça gündemde olan ve kadın haklarını güvence altına alan İstanbul Sözleşmesi tartışmalarına Koç Holding’de dâhil oldu. Koç Holding’den yapılan açıklamada, “İstanbul Sözleşmesi'nin tarafı olmak, kadına yönelik şiddetle mücadele konusundaki kararlılığın göstergesidir” denildi.

Koç Holding’den  İstanbul Sözleşmesi açıklaması

Pınar Gültekin'in cinayeti sonrası kadına karşı şiddeti engellemek için imzalanan İstanbul Sözleşmesi tekrar gündeme geldi. Koç Holding, yaptığı açıklamada İstanbul Sözleşmesi’ni korumaya ve bağlı kalma konusunda çağrıda bulundu.

Koç Holding’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Kadına yönelik şiddet insan hakları ihlalidir. İstanbul Sözleşmesi'nin tarafı olmak, kadına yönelik şiddetle mücadele konusundaki kararlılığın göstergesidir. Bu vesileyle ülkemizdeki herkesi ve tüm yetkili kurumları İstanbul Sözleşmesi'ni korumaya ve bağlı kalmaya davet ediyoruz. Kadınların şiddete maruz kalmadığı, öldürülmediği bir ülke için dayanışma içinde mücadele etmek gerektiğine inanıyoruz. Koç Topluluğu olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kadına yönelik şiddetle mücadele başta olmak üzere kadınların erkeklerle eşit hak ve özgürlüklere sahip olduğu bir dünya için çalışmaya devam edeceğiz.

Saygılarımızla, Koç Holding A.Ş"