Kolonu kestiler mi? BİM’den açıklama

featured

İzmir’deki depremde yıkılan Yılmaz Erberk Apartmanı ile ilgili iddialara ilişkin BİM’den açıklama geldi. BİM açıklamasında, “BİM Birleşik Mağazalar A.Ş. tarafından binanın statiğini değiştirecek herhangi bir taşıyıcı, kolon, duvar kırımı veya kesimi kesinlikle yapılmamıştır” denildi.

Depremden en çok etkilenen Bayraklı ilçesindeki Yılmaz Erbek Apartmanı’nın, zemin katında yer alan BİM mağazasında yapılan tadilatlar nedeniyle yıkıldığı öne sürülmüştü. İddialara ilişkin BİM’den açıklama yapıldı. 

Açıklamada, “İzmir’in Bayraklı ilçesindeki Yılmaz Erberk Apartmanı’nın zemin katında bulunan mağazada, BİM tarafından herhangi bir taşıyıcı, kolon, duvar kırımı veya kesiminin yapılmadığı” belirtildi.

BİM’in açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“İzmir’ de 30 Ekim Cuma günü meydana gelen deprem tüm Türkiye’yi üzüntüye boğmuştur. Bu afette yaşamlarını yitirenlere Allah’ tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Bayraklı ilçesindeki Yılmaz Erbek Apartmanı’nın, zemin katında yer alan BİM mağazasında yapılan tadilatlar nedeniyle yıkıldığı yönündeki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. BİM Birleşik Mağazalar A.Ş. tarafından binanın statiğini değiştirecek herhangi bir taşıyıcı, kolon, duvar kırımı veya kesimi kesinlikle yapılmamıştır.

Mağazamıza Bornova Belediye ve Bayraklı Belediye Başkanlıkları tarafından yapılan denetimler sonrasında hiç bir olumsuz bulguya rastlanmayarak ruhsat verilmiştir.
Bu asılsız iddia ve iftiraları öne sürenler hakkında tüm yasal haklarımızı kullanmakta kararlı olduğumuzu değerli kamuoyuna saygıyla duyururuz.” 

Kolonu kestiler mi? BİM’den açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 sene önce

    Niye bu kadar geç cevap verdiler? Delil mi kararttılar, biriyle mi anlaştılar? Ya da ortaya çıktığında “bizden öncekiler yapmışlar” mı diyecekler? Belki de gerçekten öyledir, ama “anadolu mutfağı” markası ile Kanada menşeli mercimek satınca insan pek güvenemiyor açıkçası.

    Cevapla
  2. Bu firmayı sevmem ama akıl var mantık var böyle büyük bir firma kolon kesecek kadar aptallık yaparmı? Bu riske girmez sanırım burayı kirlayan ile mal sahibi önceden yapmış olabilir tabii ! Gerçek Soruşturma sonucu ortaya çıkar! Aslında bu duvar yıkma konusuna kesin bir yasak getirilmeli işyerine ruhsat verilirken duygusal davrananları cezalandırmalı! Yada duvar yıkılırsa çelik direklerle desteklenmeli kirişler!

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!