Komik savunmaya net yanıt: ‘Hiperaktif’ değil ‘hiperpalavra’ 

CIA bağlantısı iddianameye giren eski MİT'çi Enver Altaylı'nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Rasim Bölücek ile binden fazla kez telefonla görüştüğü ortaya çıkmıştı. Bölücek, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 'Evet, görüştük. Enver Abi hiperaktiftir. Beni günde 10 kez aramıştır' dedi. Gazeteci Nedim Şener ise 'Açıklama ‘hiperpalavra' gibi duruyor' yorumunda bulundu. 

Komik savunmaya net yanıt: ‘Hiperaktif’ değil ‘hiperpalavra’ 

FETÖ yöneticiliği ve casusluk suçundan dava açılan tutuklu eski MİT mensubu Enver Altaylı’yla ilgili iddianameden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanı Rasim Bölücek’le ilgili çarpıcı bilgiler çıkmıştı.

Veryansın Tv’den Erdem Atay, Altaylı’nın CHP Genel Başkan danışmanı ve Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı Metropol İmar A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Üyesi Rasim Bölücek ile 1022 kez görüştüğünü iddianameden aktarmıştı. Bölücek’in FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’le görüşme talebinde bulunduğu da yine iddianameye yansımıştı. Enver Altaylı ifadesinde, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi de Rasim Bölücek’le görüştüğünü kaydetmişti.

‘ENVER ABİ HİPERAKTİFTİR’ SAVUNMASI

CHP’den çıkan haberler üzerine bir açıklama gelmezken, Rasim Bölücek Hürriyet’e konuştu. İsmail Saymaz’ın haberine göre Bölücek görüşmede, Enver Altaylı ile telefonla çok sık görüştüğünü kabul ederek, “Evet, görüştük. Enver Abi hiperaktiftir. Beni günde 10 kez aramıştır” dedi.

Rasim Bölücek, ülkücü bir aileden geldiğini ve Enver Altaylı’yı 1978 yılında MHP’nin Hergün gazetesinin yöneticisi olmasından ötürü tanıdığını söyledi. Bölücek, “Geçmişe dayanan hukuk ve tanışıklığımız var. Ülkücü camiada herkes Enver Abi’yi bilir” dedi. Enver Altaylı’nın geçmişte eski Cumhurbaşkanları Turgut Özal ve Süleyman Demirel, eski Özbekistan Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev ve eski Türkmenistan Devlet Başkanı İslam Kerimov’un danışmanlığını yaptığını belirten Rasim Bölücek, Hürriyet’e şu açıklamayı yaptı: “Enver Altaylı’nın ilişki kurmak için bana ihtiyacı yok. Aradığı sayısız kişiden biriyim. Benden 100 kat daha fazla AK Parti yöneticileriyle hukuku vardır. Birçok insanı arar, beni de arar. CHP Genel Başkanı’nın siyasi danışmanıyım. Altaylı ile ihtiyatlı bir mesafem vardır. Evet, görüştük. Çekincem olsa kendi telefonumu kullanmazdım. Suç teşkil edecek durum değil. Enver Abi hiperaktiftir. Beni günde 10 kez aramıştır. Eminim ki 20 kere başkasını aramıştır.”

ABD’DE KALIRDIM

Enver Altaylı’nın Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesi için aracı olmadığını iddia eden Bölücek, “Genel Başkan on binlerce kişiyle görüşüyor. Ona ulaşmak için bana ihtiyacı yok. Kılıçdaroğlu’nun sayısız danışmanıyla ilgili spekülasyon yapıldı. Herkes benimle ilişki kurmak ister. Ben CHP’nin başdanışmanıyım. Benim en küçük korkum olsa, çocuğumuzu okuttuğumuz ABD’de evim vardı, kalırdım. Her şeyi takip altında bir insanım” ifadelerini kullandı.

15 TEMMUZ GÖRÜŞMESİNİ KABUL ETTİ

Enver Altaylı ile 15 Temmuz günü görüştüklerini kabul eden Bölücek, “‘Ne oluyor?’ diye sordu. ‘Başarısız olur’ dedim” diye görüşmeyi anlattı. Gülen ile görüşme girişimi suçlamasına ilişkin Bölücek, “Alçakça ve şerefsizce bir yalan. Dava açacağım” dedi. Bölücek, çocuğunun eğitimi için ABD’ye gittiğini öne sürdü.

NEDİM ŞENER: HİPERPALAVRA

Hürriyet yazarı gazeteci Nedim Şener, Rasim Bölücek’in açıklamalarıyla ilgili yaptığı paylaşımda, şöyle dedi: “Açıklamaya bak;Enver Altaylı hiperaktifmiş!! “1022 görüşmeden yaklaşık 200’ü Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Rasim Bölücek’in araması ile gerçekleşti. “0” saniyelik çağrı bırakıp başka hattan görüşme hariç.
Açıklama ‘hiperpalavra” gibi duruyor.”