featured

‘Komünist’ başkan feodal Seyit Rıza anmasında

service

Göreve gelir gelmez ilk girişimi Tunceli’nin adını değiştirmek olan Fatih Mehmet Maçoğlu bu kez HDP’lilerle birlikte Seyit Rıza anmasına katıldı.

Tunceli’de sözde komünist belediye başkanı Fatih Maçoğlu ve bir grup HDP’li , Cumhuriyet devrimine karşı ayaklanan, feodal düzenin devamını isteyen Seyit Rıza’yı andı.

“Dersim Emek ve Demokrasi Güçleri” adını kullanan grup, 15 Kasım 1938’de idam edilen Seyit Rıza’yı “Seyit Rıza Meydanı’nda” yapılan törene Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları ve az sayıda kişi katıldı.

10 Kasım’da Atatürk ile ilgili bir anma mesajı yayınlamayan Fatih Maçoğlu, sosyal medya hesabından da Seyit Rıza’yı andı. Maçoğlu’na takipçileri büyük tepki gösterdi

BÖLÜCÜLÜĞÜN SİMGESİ SEYİT RIZA HEYKELİ

Tunceli’de 2010 yılında dönemin BDP Belediye Başkanı Edibe Şahin, 1937-1938 Tunceli isyanını çıkartan ve onlarca Mehmetçiği katleden isyancı Seyit Rıza’nın adını Kışla meydanına verip heykelini diktirdi.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
‘Komünist’ başkan feodal Seyit Rıza anmasında

You have to agree to the comment policy.

0 Yorum

 1. 2 sene önce

  Ne sanıyorlardı da bu zat-ı muhteremi, ona hayran olmaya kalkıp reklâmını yapıyorlardı? Tüm iyi işler için ATATÜRK var. Özeneceksek ona özeneceğiz.

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  Yazıklar olsun sana başkan!

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  Sayın Maçoğlu.
  Türkiye Komünist Partisi ni ne ara Kürdistan Komünist partisine çevirdiniz. Ne ara bu partiyi ele geçirdiniz. Yazık size güvenen insanlara. Feodal Ağa ya -derebeyine- sahip çıkanlara Yazık..

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  Benim anlamadığım şu; Türkiye Cumhuriyetine karşı ayaklanmış, hainlik yapmış ve ceza olarak ta asılmış bir adamın adının yine o ülkedeki bir meydana verilmesine ve bu hainin anılmasına müsade ediliyor. Bu saçmalığı önlemek için kanun yok mu? Yoksa meclis niye kanun çıkarmıyor? Biri İsviçre de ermeni katliamı yok dese yargılanıyor (burası ermenistan degil) Türkiye’de cumhuriyete ayaklanmış adam aleni övülüyor bir yaptırım yok.

  Cevapla
 5. 2 sene önce

  İnananlar için Kuran’da bir ayet vardı: “İyiliklerinize kötülük karıştırmayın yoksa üzerinde bir parça toprak olup da yağmur yağınca onu da kaybeden çıplak kayalara benzersiniz” mealli.
  Yapılan iyi işlerin sonu kötülüğe bölücülüğe vatan hainliğine varıyorsa kıymeti yoktur.

  Cevapla