Köpek katliamını yapanlar belediye çalışanı çıktı!

İzmit’te köpekleri zehirli oklarla vurarak öldüren 4 kişi yakalandı. Şahsıların İzmit Belediyesi çalışanı olduğu ortaya çıktı.

Köpek katliamını yapanlar belediye çalışanı çıktı!

İzmit’te yaşana köpek katliamı ile ilgili çok önemli bir gelişme yaşandı. İzmit Yahya Kaptan Mahallesi’ndeki sitenin içinde bulunan yeşil alanda, 3 sokak köpeği ölüsü görenler, yetkililere haber verdi. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Çevre Doğa ve Hayvan Koruma Şube Müdürlüğü ekipleri, olay yerine gelerek, çalışma başlattı. Site sakinlerinin ifadesine göre, bölgeye gelen bazı kişiler havalı tüfeklerle köpekleri vurarak bölgeden ayrıldı. Şahısların bölgeye geldiği aracın İzmit Belediyesi’ne ait oluğu ortaya çıkmıştı.

KATLİAMI KABUL ETTİLER

Başlatılan soruşturma kapsamında 4 kişi polis ekiplerince gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahısların ise İzmit Belediyesi çalışanı oldu öğrenildi. Poliste verdikleri ifadelerinde köpekleri öldürdükleri kabul eden zanlılar, toplayabildikleri köpekler topladıklarını, diğerlerini ise okla vurduklarını söylediler. Şahsılar ifadelerinin ardından serbest bırakılırken, haklarında ise görevi kötüye kullanama suçundan soruşturma başlatıldı.

'İĞNE KAPSÜLLERİ VAR'

Öte yandan Kocaeli Doğa ve Hayvan Dostları Derneği Başkanı Gonca Çelik Ketenağ, olayın yaşandığı bölgede bazı sokak köpeklerinin kayıp olduğunu söyledi. Ketenağ, “Mahalleli yolda ya da kaldırımda yürürken uyuşturucu iğne kapsülleri buluyor. Her yer bu kapsüllerle dolu” dedi.