‘Koray Aydın gez göz arpacık dedi, İYİ Parti’yi tam 12’den vurdu'

Hürriyet yazarı Abdüllkadir Selvi, İyi Parti’deki krize ilişkin “Koray Aydın 'gez göz arpacık' dedi, İYİ Parti’yi tam 12’den vurdu. AK Parti artı MHP’den oluşan cumhur ittifakı tüm güçlerini seferber etse Koray Aydın’ın başardığını başaramazdı.” yorumunda bulundu. Selvi ayrıca 17-25 Aralık döneminin ardından FETÖ'ye verdiği destekle bilinen İdris Naim Şahin'in İyi Parti'ye adaylığıyla ilgili kulis bilgilerini de paylaştı.

‘Koray Aydın gez göz arpacık dedi, İYİ Parti’yi tam 12’den vurdu'

Hürriyet yazarı Abdüllkadir Selvi bugünkü yazısında İyi Parti’deki krize ilişkin yorumlarda bulundu.

Krizin İyi Parti kurultayında “oy verilmeyecekler” listesiyle başladığını belirten Selvi,  “İYİ Parti kendi topuğuna sıktı demiyorum. Daha da netleştirirsek: Koray Aydın gez göz arpacık dedi, İYİ Parti’yi tam 12’den vurdu. Demem o ki Koray Aydın’ın İYİ Parti’ye yaptığı kötülüğü hiçbir iktidar yapamazdı. Hatta AK Parti artı MHP’den oluşan cumhur ittifakı tüm güçlerini seferber etse Koray Aydın’ın başardığını başaramazdı.” İfadelerini kullandı. 

Selvi ayrıca 17-25 Aralık döneminin ardından FETÖ'ye destek açıklamalarıyla gündem olan, İdris Naim Şahin'in İyi Parti'den adaylığı ile ilgili de kulis bilgilerini aktardı: 

İDRİS NAİM ŞAHİN İŞİNİN PERDE ARKASI

İdris Naim Şahin’in İYİ Parti’den Ordu büyükşehir belediye başkan adaylığı ilan edilmişti. Ama kısa bir süre sonra geri adım atıldı. Ümit Özdağ, CNN Türk’teki açıklamalarında İdris Naim Şahin’in adaylığına karşı çıktığını söyledi. Ümit Özdağ’ın açıklamaları ile benim edindiğim kulis bilgileri birbiriyle örtüşüyor.

İdris Naim Şahin’in adaylığı konusunda anlaşmaya varılmış. Meral Hanım bizzat kendisiyle görüşüp “Hayırlı olsun” demiş. Ama o andan itibaren önemli gelişmeler yaşanmış.

Ümit Özdağ, Akşener’e gidip “İdris Naim Şahin’in adaylığını açıklarsanız, basın toplantısı yapar, ‘Bu adam FETÖ’cü’ derim. Partiden istifa ederim” demiş.

Aytun Çıray ise “Ben Meclis’te Darbeleri Araştırma Komisyonu’nda görev aldım. FETÖ’yü araştırdık. Bu adamın İçişleri Bakanı olduğu dönemde atadığı tüm Emniyet müdürlerinin FETÖ’cü olduğu ortaya çıktı. İdris Naim Şahin’i aday gösterirseniz basın toplantısı düzenlerim, ‘Bu adam FETÖ’cü’ der, istifa ederim” diyor.

Akşener, o tarihte istifaları göze alamıyor. Bunun üzerine Müsavat Dervişoğlu’nu çağırıyor, “İdris Naim Şahin’e ayıp oldu. Kendisinden özür dileyip adayımız olmadığını söyleyelim” diyor.