Koray Aydın'dan Ümit Özdağ açıklaması

Son kongrede "Oy verilmeyecekler" listesini hazırlamakla suçlanan ve partiyi dizayn etmekle eleştirilen İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, mahkemenin Ümit Özdağ kararını değerlendirdi. Aydın, "Ümit Özdağ partiye karşı suç işlemeye ara vermedi, bir kastı olduğu görülüyor" dedi.

Koray Aydın'dan Ümit Özdağ açıklaması

Ankara 1. Asliye Hukuk Mahkemesi, İYİ Parti'nin Ümit Özdağ'ı partiden ihraç kararını kaldırmıştı.

Sözcü gazetesi yazarı İsmail Saymaz'a konuşan Koray Aydın, “Bu karar verilmeden önce Özdağ, partiyi zarara uğratacak söylemlere devam etti. Disiplin Kurulu'nda nasıl bir yol izleneceğini bilmiyorum. Ama kalbimden geçen şu: Partiye karşı suç işlemeye ara vermedi. Herkese hakaret etti. Ağır suçlamalarını sürdürüyor. Bir kastı olduğu görülüyor” dedi.

Saymaz'ın “Ne kastı olabilir?” sorusuna Aydın, "Zaman çok şeyi anlatır” yanıtını verdi. Aydın, “Bir el Türkiye'de siyaseti yeniden dizayna çalışıyor. Muhalefeti zayıf düşürmek isteyen bir el bu organizasyonun içerisinde” ifadesini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Özdağ, İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu için "FETÖ'cü" imasında bulunduğu gerekçesiyle parti teşkilatlarının talebi doğrultusunda disipline sevkedilmişti.

Özdağ son olarak İyi Parti yönetimini, "HDP ile gizli anayasa görüşmeleri yürütmekle" suçlamış, ayrıca AKP ile İyi Parti arasında da bir süredir gizli yeni anayasa çalışması olduğunu savunmuştu. Genel Başkan Meral Akşener her iki iddiayı da yalanlamıştı. AKP'li isimler de görüşme iddiasının gerçeği yansıtmadığını belirmişti.

İyi Parti, İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu için "FETÖ'cü" imasında bulunduğu gerekçesiyle parti teşkilatlarının talebi doğrultusunda disipline sevk edilen Özdağ'ın partiden ihraç edildiğini açıklamıştı. Kararın oy birliğiyle alındığı belirtilmişti.

Özdağ ihraç gerekçesini hukuka aykırı bulduğunu söyleyerek mahkemeye başvurmuştu. Mahkeme önceki gün Özdağ lehşne karar verdi.